Announcement

Collapse
No announcement yet.

Scout, 300 thirst a day CZ/EN

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

  Scout, 300 thirst a day CZ/EN

  Hello, *EN*

  Something about me:

  I'm 22 yo. I'm gonna go 300 thirst + griff, nothing more, nothing less, but since the mushroom bonus sets on saturday, I'll pass the thirst on the first day.
  I haven't played this game for almost 2 years, therefore I don't know much about all those news and updates. I'd appreciate if you guys helped me in the guild with it .
  I am no tryharder, not gonna spam dozens of shrooms on shops, dungeons nor battles.
  I play to have some fun, not to be the top player at any cost.

  What kind of guild I want:
  CZ / EN guild. I prefer the czech ones, since I have experienced them more talkative. I want nice ppl in the guild. Also I would like there to be at least few players that would use more than 120 thirst a day.
  I don't want any super ultra cool guild where the players are kicked for not spending enough money.

  Ingame nickname: Scotty (If it won't be available I am gonna change and edit)
  Zdravím, *CZ*

  Začnu něčím o mě:
  Je mi 22 let. Plánuju jít 300 touhu + griffa, nic víc nic míň, ale vzhledem k tomu, že 20% bonus hub je až v sobotu, tak 1. den pojedu klasiku.
  Téměř dva roky jsem hru nehrál, takže nejsem plně obeznámen s updaty a novinkami, budu rád, když mi s nimi cech pomůže . Jinak nejsem žádný tryharder, nebudu houbovat obchody, podzemí ani souboje ve velkým.
  Hraji pro zábavu, ne abych byl top za každou cenu, takže chill

  Jaký cech chci:
  CZ / EN cech. Raději CZ, ze zkušenosti bývají mnohem ukecanější. Chci fajn lidi v cechu, to je primární. Dále bych byl rád, kdyby alespoň část cechu (čím větší, tím lepší) jela víc, jak 120 touhy denně. Nestojím o žádnej super ultra top cech, kde se vyhazujou lidi, kteří nejsou ochotni do hry vrážet veškeré úspory.

  Přezdívka ve hře: Scotty (Pokud nebude dostupné, změním a přepíšu)


  #2
  Hi, SCotty.

  Just setting up Guild on W21, and yup... Looking for peeps.

  I'm looking primarily for English-Speaking, so if you're good with that... Cool.

  I will eventually set up a Discord for this Guild, as I have done with other Guilds I run on other W servers. I'm looking to make this Guild a social Guild, but shroom contribs optional.

  check out the ad I'd placed in this server's thread for Guilds Recruiting and let me know what you think; either in e-mail here or in game.


  Lady Kendra

  Comment

  Working...
  X