Announcement

Collapse
No announcement yet.

MANUÁL KE HŘE

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

  MANUÁL KE HŘE

  MANUÁL KE HŘE

  Manual_Header.png
  V tomto tématu naleznete veškeré užitečné informace ke hře a vysvětlení jednotlivých funkcí.
  Pro přehlednost doporučuji využívat především odkazy v obsahu tohoto úvodního příspěvku.

  Shakes & Fidget – The Game je hra hraná v internetovém prohlížeči, steamu, nebo v zařízeních s operačním systémem Android a iOS. Není potřeba stahovat ani instalovat žádný software. Titul můžete hrát zdarma a neobsahuje žádnou reklamu kromě létající bedny, kde ale za zhlédnutí reklamy dostanete odměnu (mince štěstí).

  Náklady na vývoj hry Shakes & Fidget – The Game, na poskytování podpory a na správu serverů budou financovány systémem F2P (free-to-play). Ve hře si můžete dokupovat další houbičky, které vám pomohou urychlit váš postup. Za houbičky si můžete například nechat navýšit denní limit možných dobrodružství.

  Teď, když už chápete filozofii, na které je hra postavená, se zbytek příručky bude věnovat přehledu herních funkcí a také Vám nabídne pár dobrých rad do vašich začátků v novém hrdinském kabátě. Příručka Vám samozřejmě nezaručí nejvyšší pozici v síni slávy, může Vám ale být na cestě vzhůru nápomocná

  Obsah:

  OBECNÉ INFORMACEPOPIS FUNKCÍ HRYDOPLŇUJÍCÍ INFORMACE / SPECIÁLNÍ EVENTYSpoustu návodů, tipů a také uživatelů schopných poradit i v pokročilých strategiích pro hru rovněž naleznete na neoficiálním Discord serveru.
  Obecným jazykem tam je angličtina, ovšem dá se aktivovat také CZ role pro zobrazení české sekce.
  Last edited by Chicony; 9 June 2022, 08:16 AM.

  #2
  Registrace

  Co by to bylo za fantasy svět plný příšer, dungeonů, NPC a spousty zlata (všichni milují zlato!) bez hrdinů?
  Nyní je řada na vás, abyste prozkoumali úžasný, ale občas krutý svět Shakes & Fidget.
  Vyberte si svou třídu, zvolte si svůj osud a začněte svůj odkaz!  Na registrační obrazovce se zobrazí výběr tříd hrdinů: válečník, mág, průzkumník, nájemný vrah, bojový mág, berserker, lovec démonů a druid, přičemž každá z nich má své silné a slabé stránky. Kliknutím na třídu je zobrazíte!

  Přehled tříd:
  • Válečník: těžce obrněný tank s jednou zbraní, obvykle mečem nebo sekerou. Štít: 25% šance na blokování. Brnění: 50% snížení poškození.
  • Mág: rozdavač poškození s kouzelnou hůlkou. Brnění: 10% snížení poškození. Útokům mága se nelze vyhnout ani je blokovat.
  • Průzkumník: rychlý lovec. Reflexy: 50% šance na vyhnutí se. Zbroj: 25% snížení poškození.
  • Nájemný vrah: Zákeřná třída se dvěma zbraněmi válečníka. Útočí dvakrát. Reflexy: 50% šance na vyhnutí se. Zbroj: 25% snížení poškození.
  • Bojový mág: obrněný mág se zbraní válečníka. Útok ohnivou koulí před samotným bojem, protivník ztrácí až 33 % zásahových bodů. Magický štít: 40% redukce poškození. Brnění: 10% snížení poškození. Odráží ohnivé koule.
  • Berserker: Nosí vybavení válečníka, ale nemá štít. Dovednost Zuřivost: Získá okamžitý útok navíc s 50% šancí na každý útok. Brnění: 25% redukce poškození. Náchylný k mágům, utrpí od nich o +100 % větší poškození.
  • Lovec démonů: Nosí vybavení válečníka (kromě zbraně Zvěd), ale nedokáže se vyhýbat útokům. Má 25% šanci na obnovení všech zásahových bodů po zabití. Nefunguje, pokud byl zabit magickým útokem! Brnění: až 50 %.
  • Druid: Inteligenční třída se zbraní mága, nosí vybavení zvěda. Má masku medvěda (úroveň 10+), aby získal dovednosti a vlastnosti podobné válečníkovi, a masku kočky (úroveň 25+), aby získal dovednosti a vlastnosti podobné průzkumníkovi.
  Vezměte prosím na vědomí, že některé z těchto šancí jsou maximální. Začínáte s menšími.

  Vyberte si svou třídu a klikněte na tlačítko Pokračovat!

  Vzhled postavy:  1: Nyní vyberte svou rasu. Stejně jako třída má i každá rasa své silné a slabé stránky. Tyto počáteční bonusy nejsou tak důležité, takže si spíše vyberte, jaký vzhled nebo fantasy lore se vám nejvíce líbí.
  2: Vyberte si své pohlaví. Dále buď klikněte na ikonu kostky a použijte náhodný vzhled, nebo klikněte na tužku a přizpůsobte si, jak má vaše alter ego vypadat. Zadejte jméno svého hrdiny nebo kliknutím na kostku použijte náhodné jméno. Tip: svůj vzhled můžete později změnit, takže nemusí být dokonalý.
  3: Vyberte svůj svět/server.

  Klikněte na tlačítko uložit. Tímto svou postavu uložíte a můžete se pustit do hraní!
  Last edited by Chicony; 9 June 2022, 08:18 AM.

  Comment


   #3
   Správa a uložení postavy

   Výběr postavy:   1: Váš seznam hrdinů. Hrajte s libovolným počtem hrdinů, ale mějte na paměti, že každý z nich musí být na jiném serveru.
   2: Kliknutím na toto tlačítko vytvoříte nového hrdinu.
   3: Import stávajících hrdinů a jejich přidání do správy účtů.
   4: Zde můžete změnit pořadí zobrazení hrdinů a odstranit hrdiny ze Správy účtů nebo z celé hry. Upozornění: nelze vrátit zpět!
   5: Chcete hrát s hrdinou bez uložení přihlašovacích údajů? Chce se na vašem zařízení přihlásit kamarád? Klikněte na tlačítko "Přihlásit se jako host".

   Smazání/Odebrání postavy
   Vejděte do modu spravování postav kliknutím na "Spravovat..."
   Objeví se vám u postav šipky a ikonka koše. Kliknutím na koš u dané postavy se vám nejdříve zobrazí možnost "Odhlásit se". Pokud kliknete na OK, bude tato postava odhlášení z daného zařízení, ale na serveru stále existuje.
   Pokud označíte "Smazat postavu i ze serveru". Hra se vás zeptá na heslo od postavy. Po zadání správného hesla a potvrzení bude postava nenávratně odstraněna a již ji nebude možné žádným způsobem obnovit! Pozor, pokud jste si v posledních 7 dnech měnili mail na postavě, tak ji nebudete moci dočasně smazat, neboť se tím aktivuje ochrana proti smazání účtu.

   Uložení postavy:
   Když si vytvoříte nového hrdinu, můžete si hned zahrát, aniž byste museli zadávat e-mailovou adresu a heslo.
   Teprve na 10. úrovni budete vyzváni k ověření svého účtu. To by mělo novým hráčům usnadnit začátek hry.   Ve správě účtů i ve hře vám červený vykřičník vedle vašeho hrdiny připomíná, že jste si ještě neověřili účet.
   Pokud chcete svůj účet ověřit dříve nebo provést něco, co vyžaduje ověřený účet (například nákup hub), klikněte vlevo dole na ikonu ozubeného kola / Možnosti hry nebo na červený vykřičník vedle svého avatara, zadejte svou e-mailovou adresu a heslo (nebo použijte Facebook) a vyberte možnost "Uložit postavu".

   Důležité upozornění: pokud jste si vytvořili účet na jiných platformách (Steam, Android, iOS), je váš účet omezen na hraní na nich. Pokud chcete hrát ve verzi pro prohlížeč nebo na jiném zařízení, musíte si nejprve nastavit e-mailovou adresu. Učinit tak můžete v nastavení.
   Vzhledem k častějším potížím s ověřením tímto způsobem ovšem doporučuji (pokud chcete mít heslo a tím i hrát na více platformách) účet založit v prohlížeči a po registraci rovnou vyplnit email a heslo. Tímto způsobem je pro nás daleko jednodušší postavu ověřit ručně v případě, že Vám nedorazil email.
   Last edited by Chicony; 9 June 2022, 08:20 AM.

   Comment


    #4
    Ovládání hry

    V této kategorii najdete vysvětlení k jednotlivým místům ve hře a také jak se do nich dostanete.

    Obrazovka města    Výše můžete vidět výchozí obrazovku hry. Náhled na město se liší dle denní doby, kdy od 6:00 do 18:00 probíhá den.
    1. Zde je vaše postava a informace o tom, kolik máte zlata a hub. Kliknutím na + se dostanete k Houbičkáři, kde si můžete houbičky zakoupit, či vyplatit herní kupony a nebo plnit různé reklamní nabídky pro jejich zisk.
    2. Tohle je menu, které vám umožní navštívit obchody, podzemí, a různé další lokace hry. Některá tlačítka mají dvě funkce. Např. když 2x kliknete na Pevnost, tak se dostanete do Podsvětí. Většina těchto "skrytých" míst je ovšem v počátku hry uzamčená a zpřístupní se později.
    3. Ozubené kolečko vás zavede do nastavení. Otazníkem můžete kontaktovat herní podporu a dostat se na forum. Také jsou tam pravidla hry. Dále zde vidíte na kterém serveru se nacházíte a červené tlačítko na odhlášení.
    4. Zde jsou jednotivé budovy, které můžete navštívit a které odpovídají menu vlevo.
    5. Zde je cechovní chat, který vám umožní komunikovat s ostatními hráči v cechu. Zadejte do chatu /help a /help advanced abyste zobrazili všechny přístupné příkazy, které se vám mohou hodit.
    Klávesové zkratky

    Kromě myši nebo dotykové obrazovky můžete hru hrát také pomocí klávesnice. Často se používají klávesy se šipkami a Enter.
    • Tlačítko Esc nebo X -> zavře aktivní obrazovku nebo ukončí herní relaci, když je zobrazena mapa města
    • Mezerník -> otevře chat cechu (Esc opět zavře chat)
    • C -> Postava, Album
    • T -> Hospoda, Toaleta, Hlídka (pokud je aktivní)
    • T -> šipka vlevo -> Hazardér
    • T -> šipka doprava -> Barman
    • T -> klávesa nahoru -> Hlídka
    • T -> klávesa dolů -> Denní mise
    • T -> klávesa enter -> Zadavatel úkolů
    • Z -> Hlídka
    • A -> Aréna
    • W -> Zbrojírna, Kovář
    • M -> Čaroobchod, Čarodějnice
    • S -> Stáj, Mazlíčci
    • K -> Domácí zvířata, stáj
    • D -> Podzemí (Světlo a Stín)
    • F -> Pevnost, Podsvětí
    • U -> Podsvětí, pevnost
    • G -> Cech
    • I -> Pošta, Seznam úkolů
    • B -> Zprávy z bitvy (pošta)
    • L -> Zprávy z bitvy (pošta), Přátelé
    • H -> Síň slávy pro hrdiny, cechy, mazlíčky, pevnost, podsvětí, mezinárodní hrdiny, mezinárodní cechy
    • R -> Dr. Abawuwu
    Jedním stisknutím klávesy zobrazíte první obrazovku nebo jejím vícenásobným stisknutím přepnete na jinou obrazovku. Například třikrát stiskněte klávesu H, čímž zobrazíte síň slávy pevnosti.
    Upozorňujeme, že některé obrazovky vyžadují určitou úroveň a odemknou se až po jejím dosažení. Například spamování tlačítka K pro návštěvu vašich malých mazlíčků nefunguje, dokud mazlíčky skutečně nemáte. Jak zpřístupnit další obsah hry se dočtete v další části manuálu.

    Další tipy k ovládání

    Shakes & Fidget Remastered podporuje také pravé tlačítko myši! Kliknutím pravým tlačítkem myši na položku zobrazíte kontextovou nabídku a seznam možných akcí:    Počkejte, je toho víc! Po kliknutí na hráče v Síni slávy můžete pomocí numerické klávesnice..

    .
    1. přidat hráče do přátel nebo ho odtud odstranit
    2. pozvat hráče do cechu
    3. nalákat do podsvětí
    4. zobrazit atruby hráče
    5. porovnat s vaší vlastní postavou
    6. ignorovat hráče
    7. zobrazit nebo schovat popis
    8. poslat zprávu
    9. zaútočit na něj v aréně
    Last edited by Chicony; 9 June 2022, 08:22 AM.

    Comment


     #5
     Obsah hry & potřebné úrovně
     V této kategorii najdete jak zpřístupnit veškerý obsah ve hře a co k tomu potřebujete.

     Pořadí dle úrovní:
     Úroveň 1: Zrodil se nový hrdina! Zde máte přístup ke standardním úkonům ve hře, které v počátku znamenají v podstatě pouze plnění úkolů v hospodě
     Úroveň 10: Odemčeny denní mise, album samolepek (čaroobchod), 1. podzemí (klíč v úkolech) a posílání soukromých zpráv
     Úroveň 11: Začátek pravidelných časů plnění úkolů (5, 10, 15, 20 minut bez mounta
     Úroveň 15: Odemknutí talismanů a středních lektvarů (čaroobchod)
     Úroveň 20: Odemčeno 2. podzemí (klíč v úkolech)
     Úroveň 25: Odemknutí pevnosti
     Úroveň 30: Odemčeno 3. podzemí (klíč v úkolech)
     Úroveň 35: Odemknutí velkých lektvarů (čaroobchod)
     Úroveň 40: Odemčeno 4. podzemí (klíč v úkolech)
     Úroveň 50: Odemčeno kouzelné zrcadlo (úkoly), 5. podzemí (klíč v úkolech) a epické předměty (obchody); vůdci cechů mohou zahájit nájezdy
     Úroveň 66: Odemknuta čarodějnice
     Úroveň 70: Odemčenp 6. podzemí (klíč v úkolech či čaroobchodě) *pozn. tento klíč velmi často přijde až po úrovni 80, je vzácnější než ostatní
     Úroveň 75: Odemčeni mazlíčci (hnízdo v úkolech)
     Úroveň 80: Odemčeno 7. podzemí (klíč v úkolech)
     Úroveň 85: Odemčen Svatý grál (Důl na drahokamy)
     Úroveň 90: Odemčen kovář (potřebuje také mazlíčky)
     Úroveň 95: Odemčeno 8. podzemí (klíč v úkolech)
     Úroveň 99: Odemčen portál démonů (úkoly)
     Úroveň 100: Odemčena tajemná toaleta (klíč v úkolech)
     Úroveň 105: Odemčen správce arény
     Úroveň 110: Odemčeno 9. podzemí (klíč v úkolech či zbrojírně) a kolo štěstí 2.0 (úkoly - vyžaduje také přístup k mazlíčkům, kovárně a podsvětí).
     Úroveň 125: Odemčeno Stinné podzemí (vyžaduje také přístup k Věži)
     Úroveň 125: Odemčeno 15. podzemí - Tornádo (potřebuje také přístup k Věži)
     Úroveň 180: Odemčeno 19. podzemí - Severská božstva (klíč v dole na drahokamy)
     Úroveň 200: Odemčeno 20. podzemí - Hora Olymp (klíč v dole na drahokamy).
     Úroveň 222: Odemčeno stínové 18. podzemí - Dlouhá řada idolů (Důl na drahokamy, potřebuje také přístup do Věže).
     Úroveň 250: Odemčeno několik epických předmětů
     Úroveň 250: Odemčeno 21. podzemí - Hospoda temných dvojníků (klíč v dole na drahokamy).
     Úroveň 280: Odemčeno stínové 19. podzemí - Severská božstva (klíč v dole na drahokamy).
     Úroveň 300: Odemčeny další epické předměty, odemčeno stínové 20. podzemí - Hora Olymp (klíč v dole na drahokamy).
     Úroveň 350: Odemčeno stínové 16. podzemí - Starodávná škola magie (klíč v dole na drahokamy) a stínové 21. podzemí - Hospoda temných dvojníků (klíč v dole na drahokamy)

     Světlý svět:
     Podsvětí: Důl na drahokamy (v pevnosti) úroveň 10+, přístup do věže - poté lze vytěžit Srdce Temnoty
     Klíč k 10. podzemí: po vyčištění 1.-9. podzemí
     Klíč k 11. podzemí: po vyčištění 10. podzemí nebo vyčištění prvních 10 pater Tornáda
     Klíč k 12. podzemí: po vyčištění 11. podzemí
     Klíč k 13. podzemí: po vyčištění 12. podzemí
     Klíč k 14. podzemí Východeros: v dole na drahokamy v pevnosti a 12. podzemí již musí být odemčeno
     Klíč k 15. podzemí Věž: odemčeno automaticky po vyčištění 1.-9. podzemí
     Klíč k 16. podzemí Starodávna škola magie: v dole na drahokamy v pevnosti po dosažení 350. úrovně (postava)
     Klíč k 17. podzemí Hemorridor: v dole na drahokamy v pevnosti a 12. podzemí již musí být odemčeno
     Klíč k 18. podzemí Démonický portál: po dosažení úrovně 99
     Klíč k 19. podzemí Severská božstva: v dole na drahokamy v pevnosti po dosažení 180. úrovně (postava)
     Klíč k 20. podzemí Hora Olymp: v dole na drahokamy v pevnosti po dosažení 200. úrovně (postava)
     Klíč k 21. podzemí Hospoda temných dvojníků: v dole na drahokamy v pevnosti po dosažení 270. úrovně (postava)

     Stinný svět:
     Klíče ke stinnému 1. podzemí: po odemčení Věže a dosažení úrovně 125 (klíč v dole na drahokamy).
     Klíče ke stinnému podzemí 2-14: po vyčištění 5+ pater předchozího stinného podzemí (klíč v dole na drahokamy).
     Klíč ke stinnému 15. podzemí Tornádo: odemčeno automaticky s 1. podzemím ve stinném světě
     Klíč ke stinnému 16. podzemí Starodávna škola magie: po dosažení 350. úrovně (klíč v dole na drahokamy)
     Klíč ke stinnému 17. podzemí Hemorridor: po vyčištění 5+ pater Stínového dungeonu 12 (klíč v dole na drahokamy)
     Klíč ke stinnému 18. podzemí Dlouhá řada idolů: po dosažení 222. úrovně (postava) a přístupu do věže (klíč v dole na drahokamy).
     Klíč ke stinnému 19. podzemí Severská božstva: po dosažení 280. úrovně (postava), klíč v dole na drahokamy
     Klíč ke stinnému 20. podzemí Hora Olymp: po dosažení 300. úrovně (postava), klíč v dole na drahokamy
     Klíč ke stinnému 21. podzemí Hospoda temných dvojníků: po dosažení 350. úrovně (postava), klíč v dole na drahokamy
     Last edited by Chicony; 10 June 2022, 11:59 AM.

     Comment


      #6
      Hospoda

      Po přečtení úvodu a vytvoření účtu je čas hru skutečně HRÁT! Tady to začíná... v hospodě! Lepší místo mě nenapadá! Poklábosit, napít se a odpočinout si, a pak se pustit do dalšího úkolu!


      Vstup přes: Tlačítko Hospoda v menu / Hospoda na obrazovce města / Tlačítko T
      1. Touha po dobrodružství. Toto je váš ukazatel výdrže, který zobrazuje, kolik úkolů můžete dnes splnit, protože každý úkol stojí body touhy po dobrodružství. Lišta se obnovuje jednou denně o půlnoci (v závislosti na serveru).
      2. Zadavatel úkolů vám nabízí tři úkoly. Vyberte si jeden z nich a získejte XP, zlato, slávu a někdy i předmět, houbu nebo jinou odměnu. Každý úkol snižuje vaši touhu po dobrodružství v závislosti na délce trvání úkolu. Chcete cestovat rychleji? Navštivte stáj a pronajměte si mounta.
      3. Klikněte na barmana a pijte piva, až 11 denně. Tímto způsobem můžete využít až 320 touhy po dobrodružství namísto výchozích 100. Kromě toho vám Barman také řekne, zda se koná speciální akce.
      4. Navštivte hazardéra, abyste si zahráli hru štěstí a vyhráli nebo prohráli zlato a houby. Pomocí posuvníků můžete uzavřít sázku nebo otevřít chat a zadat /gold bet x nebo /mushroom bet x a vsadit částku x. Kromě toho si také můžete desetkrát denně zahrát hru v kostky (je nutný přístup k mazlíčkům a věži): 5 kostek, 2 hody. Hoďte stejným symbolem 3+krát, abyste vyhráli! Jednou můžete přehodit libovolný počet kostek.
      5. Denní mise! Jste příliš unavení, líní nebo zaneprázdnění? Nám je to jedno. Vždycky je co dělat! Klikněte na plakáti a podívejte se na svou denní tajnou misi. Splňte ji a získejte nějaké extra XP! Je vyžadována 10. úroveň.
      6. Vyjdi nahoru a navštiv tajemnou toaletu. Je vyžadována 100. úroveň.
      7. Městská stráž. Zabiják příšer, lovec pokladů... stále potřebujete zlato? Najděte si novou práci a pracujte jako městská stráž!
      Tipy:
      • Červené úkoly jsou obtížnější, ale odměny jsou lepší.
      • Nevyužité body „Touhy po dobrodružství“ o půlnoci propadají (vždy se touha obnoví na 100).
      • Během Happy Hour můžete utratit 1 za přeskočení odpočítávání času u úkolu. Některé servery mají Happy Hour mezi 23:00 a půlnocí, zatímco jiné ji mají po celý den.
      • Pokud je váš batoh plný, nemůžete získat předmět jako odměnu za úkol.
      • Za každý splněný úkol získáte 10 slávy.
      Bonus za denní přihlášení:
      Vstup do hospody Vám také připomene vyzvednutí denního bonusu za přihlášení. Po získání všech 20 bonusů začnete následující den nový kalendář (k dispozici je 12 různých kalendářů). Pokud však některý den vynecháte, začínáte znovu 1. dnem nového kalendáře. Nezapomeňte se přihlásit ve 20 po sobě jdoucích dnech, abyste získali celou 1 úroveň.
      Ve spoileru najdete náhled na všechny dostupné kalendáře:


      Městská stráž / Hlídka:


      Vstup přes: Klik na příslušné NPC v hospodě / Tlačítko Z

      Pomocí posuvníku nastavte, kolik hodin chcete pracovat! Práci však musíte dokončit. Řekněte, že pět hodin je v pořádku, a po dvou hodinách přestaňte? V žádném případě!
      Získejte ještě více zlata během našich zlatých akcí. Pořádáme je každých několik týdnů v sobotu a v neděli. Důležité: vaše práce musí skončit v neděli (serverového času, ne vašeho místního času!), abyste získali další zlatý bonus! Pokud skončí v pondělí, získáte pouze normální odměnu.

      Tajemná toaleta:


      Vstup přes: Klik na dveře toalety v hospodě / Tlačítko T 2x
      Vyžaduje úroveň 100+ a následné nalezené klíče v úkolu

      Co je epičtější a hrdinštější než strávit čas na hospodských záchodcích? Pokud je vaše úroveň 100 nebo vyšší a při plnění úkolů jste již našli klíč k toaletě, můžete kliknout na dveře toalety v hospodě a vstoupit dovnitř.
      Většina hrdinů obvykle hromadí v batohu tuny nepotřebných věcí a nejlepším místem pro jejich věci je... záchod.
      1. Do záchodu!
      2. Nádrž na manu
      3. Aura
      Předměty můžete obětovat bohům tak, že je hodíte do záchodu. Výsledkem je, že se záchodová nádrž na manu jednou denně zvýší. Najetím myší na nádrž se zobrazí množství bodů many potřebných ke spláchnutí toalety.

      Jakmile je nádrž na manu plná, můžete zatáhnout za řetěz, čímž Záchod spláchnete a získáte nový náhodný předmět nebo dokonce jeden ze speciálních epických předmětů (33% šance na epic). Kromě toho se vaše aura zvýší o 1, a to až do 66. úrovně. Aura zlepšuje vaši reputaci v obchodech: čím vyšší je vaše Aura, tím lepší předměty vám obchodníci nabízejí.

      Ačkoli se zásoba many v Toaletě zvyšuje pouze jednou denně, stále můžete obětovat libovolný počet předmětů. Bohové jsou milosrdní a za každou přijatou oběť vám okamžitě vrátí jeden předmět. Takové předměty se negenerují pro vaši třídu, ale pro vaše následovníky ve věži, protože bohové mají pro tyto malé pomocníky zlaté srdce.

      Tipy:
      • Jakmile se předmět ocitne v záchodě, už ho nemůžete prodat. Kovář jej však přesto rozebere. Jemu to je jedno.
      • Bohové dávají přednost epickým předmětům! Standardní předmět: 25 bodů many, epický předmět: 50 bodů, lektvary: 10 bodů. Body potřebné ke spláchnutí toalety se s každým spláchnutím zvyšují.
      • Pokud oběť přesáhne aktuální maximum manové nádrže, zbývající body se ztratí.
      • Za spláchnuté zbraně, které jsou vylepšené u kováře, nedostanete již zpět suroviny investované do vylepšení, pokud je prodáte či rozeberete.
      Last edited by Chicony; 7 June 2022, 10:26 AM.

      Comment


       #7
       Aréna

       Nemilosrdné bitvy jeden na jednoho o čest! Ukaž světu, jak jsi silný!


       Vstup přes: Tlačítko Aréna v menu / Aréna na obrazovce města / Tlačítko A

       Vstupte do arény, abyste bojovali proti jiným hráčům. Vyberte jednoho ze 3 doporučených protivníků a přijměte výzvu. Při najetí myší na protivníka se vám zobrazí jeho atributy.
       Pokud vyhrajete, budete odměněni věhlasem a zlatem. Navíc dostanete nálepky předmětů daného hráče do alba, které zatím ještě nemáte
       Za prvních 10 výher navíc každý den získáváte zkušenosti. Můžete ručně vybrat protivníka v síni slávy, ale tím zkušenosti získat nelze.
       Taktéž můžete uložit souboj zaškrknutím políčka v pravém dolním rohu. Tyto souboje poté můžete sledovat ve vaší poště.

       Tipy:
       • Šance na první ránu je 50%. Oba hráči začínají ze začátku s jejich klasickým poškozením, které se s každým kolem zvyšuje.
       • Vaše odměna za výhru bude snížena, pokud má protivník méně bodů věhlasu než vy (a naopak). Pokud je rozdíl vašího věhlasu a protivníkova příliš velký, tak nedostanete za výhru věhlas žádný.
       • Po každém boji musíte počkat 10 minut. Chcete si znovu zabojovat už dříve? Vůdce arény čas rád přehlédne, podplatíte-li ho houbičkou.
       • Bojovou animaci můžete přeskočit kliknutím na tlačítko „Přeskočit“. Ihned se vám tak zobrazí výsledek boje.
       Správce arény

       Bojování je super, ale ti chytřejší přenechají špinavou práci ostatním a své peníze vydělají bezpečně.


       Vstup přes: Tlačítko Aréna v menu 2x / Mince v aréně vpravo dole / Tlačítko A 2x
       Vyžaduje úroveň 105+
       1. Vaše peníze
       2. Vaše runy
       3. Objekty k vybudování
       4. Multiplikátor
       5. Tlačítko pro obětování
       6. Obchodník
       Vašim cílem je nejprve vybudovat prosperující arénu a poté obětovat veškerý Váš postup za runy a začít znovu od začátku.

       Svou cestu začínáte s malou arénou s ničím jiným než pár lacinými sedadly. Ty generují Vaše peníze (1) každých pár sekund, a to i v době, kdy nejste přihlášeni do hry. Po zisku dostatečného množství peněz můžete vylepšit Vaše místa pro generaci většího množství peněz, nebo postavit něco jiného (3), například parkoviště, popcornový stánek a nebo pasti či monstra k přiostření soubojů v aréně pro Vaše publikum.

       Abyste se stali bohatým, nemusíte toho dělat příliš. Využijte tlačítko "x1" v pravém horním rohu (4) ke změně multiplikátoru mezi x1, x10, x25 a x100 pro rychlejší vylepšování.

       Jednou denně Vás navšítív obchodník (6), který nabízí permanentní posilující efekty pro Vaši arénu. Najetím kurzoru na jeho nabídku se Vám zobrazí popis. Nabídky obchodníka se mění v přednastaveném intervalu.
       Nabízí efekt zrychlení (snižuje čas pro generaci peněz) a pozlacení (zdvojnásobuje zisk). Také nabízí časový skok pro 24 hodin, 3 dny a 7 dní. Pokud vylepšíte vše zrychlením a pozlacením, odemknete platinová vylepšení, která produkují dvojnásobek zlata co pozlacení (tj. 4násobek výchozí částky).

       Čím atraktivnější bude Vaše aréna, tím rychleji porostou Vaše zisky. Pokud jste spokojeni se svými penězmi, můžete vše obětovat (5) pomocí příslušného tlačítka (ano, to skutečně resetuje Váš celý postup Správce arény - objekty a peníze!) za runy (2). Zůstanou Vám ovšem právě získané runy a nakoupené vylepšení od obchodníka.

       Proč se vyplatí vše obětovat a začít znovu? Za prvé, runy mají přetrvávající účinek na zisk peněz - +5% za runu. Za druhé, po zisku 1000+ run si odemknete Runové okouzlení v obchodech (enchanty). Čím více run máte, tím větší bonus okouzlení.

       Runy mají jeden z následujících bonusů:
       • Zkušenosti; max. +10%
       • Zlaťáky; max. +50%
       • Šance na epické itemy; max. +50%
       • Vylepšená kvalita předmětů; max. 5 - Funguje podobně, jako tajemná toaleta, poskytuje drop lepších itemů
       • HP; max. +15%
       • Ohnivé poškození; max. +60%
       • Mrazivé poškození; max. +60%
       • Bleskové poškození; max. +60%
       • Odolnost vůči ohni; max. +75%
       • Odolnost vůči mrazu; max. +75%
       • Odolnost vůči blesku; max. +75%
       • Celková odolnost; max. +25% na jednom itemu, celková max. odolnost vůči jednomu elementu je 75%
       *Normální itemy mají poloviční maximální hodnoty, epické ty uvedené.
       *Pokud Váš prsten má gold bonus +10% a přilba gold bonus 5%, bonusy se sečtou na bonus +15% (až do určeného maxima)
       *Enchanty zvyšující poškození se objevují pouze na zbraních
       *Elementární poškození Vám přidá poškození ke zbrani. Např. s +10% ohnivým poškozením máte místo např. 100k damage nově 110k. Pokud Váš protivník má 15% ohnivé odolnosti, odečte se 15% damage z bonusu, tj. těch 10k (což je o 1500 méně). Dáte mu tedy poškození 108,5k (následně redukováno brněním).
       Last edited by Chicony; 7 June 2022, 10:19 AM.

       Comment


        #8
        Zbrojírna

        Bloudění v divočině nahé je rozhodně návratem k přírodě, ale nedoporučuje se. Každý hrdina potřebuje dobré vybavení! Sháníte-li nějaký konkrétní kousek výzbroje, obchodníci se hodí.


        Vstup přes: Tlačítko Zbrojírna v menu / Zbrojírna na obrazovce města / Tlačítko W

        1. Obskurní špendlík otevárající cestu ke kováři (musí být odemčen)

        Ve zbrojírně si můžete nakoupit řadu užitečných věcí. Zbraně, boty, přilby, opasky a další výzbroj zlepší vaši obranu a další atributy.
        Po přesunutí kurzoru myši nad vybranou položku se vám zobrazí její bonusy a cena. Pro zakoupení předmětu jednoduše klikněte a přetáhněte zvolený předmět na volné místo ve svém batohu.
        Předměty zde můžete i prodat. Stačí, když na předmět, který chcete prodat, kliknete, přetáhnete jej nejprve do batohu a potom do obchodníkova inventáře. Pak tlačítko myši uvolněte. Nedostanete však zpět plnou částku!

        Tipy:
        • Nabídka zboží se mění vždy o půlnoci. Okamžitou novou náhodnou nabídku také můžete získat za houbičku.
        • Na čím vyšší jste úrovni, tím lepší zboží máte k dispozici.
        • Čím vyšší úroveň aury (viz tajemná toaleta) máte, tím lepší zboží máte k dispozici.
        • Od 50 úrovně můžete ve zbrojírně nalézat epické předměty. Za jejich nákup je většinou vyžadováno 15 hub.
        Kovář

        Navštivte kováře a požádejte ho o vylepšení, úpravu nebo prosté zničení vašich předmětů. Odemknete ho na 90. úrovni, ale do kovárny mohou samozřejmě vstoupit pouze hrdinové s mazlíčky. To dává smysl, ne?


        Vstup přes: Tlačítko Zbrojírna v menu 2x / Zbrojírna na obrazovce města / Tlačítko W 2x

        Kovář má celkem čtyři akce, které stojí kov a arkanové krystaly (případně houby). nebo Vám je naopak dávají. K jejich použití použijte gesto přetažení nebo pravé tlačítko myši.

        1: Vylepšení zásuvky: přidá zásuvku pro drahokam k jakémukoli předmětu, nebo vyndá drahokam z předmětu se zásuvkou a předmět zničí. Drahokam je navrácen do batohu a připraven k použití v jiném předmětu.
        2: Vylepšení atributu: Předmět můžete vylepšit až 20krát. Kolikrát již byl předmět vylepšen, se zobrazí ve vyskakovacím okně, když na předmět najedete myší.
        3: Rozebrání: rozebere (a zničí) Předmět na náhodný počet kovových a arkanických surovin. Tuto akci lze použít až pětkrát za den.
        Tip: rozebrání zbraně mága nebo zvěda přidá dvojnásobný počet surovin, ale počítá se jako dvě akce.
        4:
        a) Výměna run: umožňuje vyměnit runy dvou předmětů za 20 houbiček. Pokud chcete změnit vzhled předmětu, použijte kontextové menu pravého tlačítka myši.
        b) Změnit vzhled: Změní vzhled Předmětu za 10 houbiček. Můžete vybrat vzhled jakéhokoli již dříve ve hře nasbíraného epického předmětu (album).
        5: Vaše kovové suroviny.
        6: Vaše arkanické krystaly.

        Pozor! Za spláchnuté zbraně, které jsou vylepšené u kováře, nedostanete již zpět suroviny investované do vylepšení, pokud je prodáte či rozeberete!
        Last edited by Chicony; 9 June 2022, 08:24 AM.

        Comment


         #9
         Čaroobchod

         Nemůžete se zde naučit žádná kouzla, ale vyměnit těžce vydělané zlato za vybavení a dobře uvařené lektvary. Pijte je na vlastní nebezpečí... jen žertuji, chutnají báječně a posilují Vašeho hrdinu!


         Vstup přes: Tlačítko Čaroobchod v menu / Čaroobchod na obrazovce města / Tlačítko M

         Navštivte magický obchod a kupte si prsteny, amulety, talismany a lektvary. Ty jsou náhodně generovány na základě vaší úrovně a aury (tajemná toaleta). Pomocí gest přetahování nebo pravého tlačítka myši můžete předměty nakupovat, prodávat a vyzbrojovat.
         Zboží můžete také prodat, ale mějte na paměti, že prodané předměty nelze obnovit!

         Tipy:
         • Nabídka zboží se mění vždy o půlnoci. Okamžitou novou náhodnou nabídku také můžete získat za houbičku.
         • Na čím vyšší jste úrovni, tím lepší zboží máte k dispozici.
         • Čím vyšší úroveň aury (viz tajemná toaleta) máte, tím lepší zboží máte k dispozici.
         • Od 50 úrovně můžete ve zbrojírně nalézat epické předměty. Za jejich nákup je většinou vyžadováno 15 hub.
         Poznámky k lektvarům:
         Lektvary se aktivují přetažením na podobiznu vaší postavy.
         Najednou mohou být aktivní až tři lektvary.
         Lektvary vylepšující stejné atributy ruší účinek předešlého lektvaru a resetují časomíru.
         Aktivní lektvary se zobrazují na obrazovce se záznamy o postavě – na pravé straně.
         Dvojím kliknutím na ikonu aktivního lektvaru jeho účinek zrušíte.
         Lektvary můžeme prodlužovat. Pokud máme dva (a více) stejné lektvary a aktivujeme-li je zároveň, délka jejich působení se sečte.
         Lektvary rozdělujeme na 3 skupiny, co se týče velikosti.
         ~ Malý: Přidává 10% k danému atributu
         ~ Střední: Přidává 15% k danému atributu
         ~ Velký: Přidává 25% k danému atributu
         Máme taky Lektvar věčného života, který přidává +25% k životům. Většinou je za jeho nákup vyžadováno 15 hub, ale s trochou štěstí lze najít i pouze za zlato.

         Tip: V čaroobchodě můžete mimo jiné nalézt i sběratelské album puntičkářství!

         Čarodějnice

         Hluboko v temných lesích žije čarodějnice, navštiv ji chudý nebo bohatý, ona očarovává tvou výbavu, učiní tě silnějším, beze strachu! To nebylo správně, protože ve skutečnosti žije v Čaroobchodě!


         Vstup přes: Tlačítko Čaroobchod v menu 2x / Nenápadná kniha v čaroobchodě / Tlačítko M 2x
         Vyžadována úroveň 66+
         1. Kotel
         2. Denní přísada, kterou čarodějnice potřebuje
         3. Svitky kouzel
         4. Ovoce na vaření lektvarů
         Čarodějka tam tajně připravuje směsi pro svitky kouzel, ale potřebuje nějaké přísady. Stačí je hodit do kotle! (1)
         Najeď myší na kotel, aby se zobrazily ingredience potřebné každý den (2) a kolik jich již bylo poskytnuto. Požadavky jsou uvedeny v bodech. Nebojte se! Uvedené množství, které čarodějnice potřebuje, je společným cílem všech hráčů ve vašem světě.
         Po dosažení požadovaného množství je čarodějnice připravena zahájit svůj rituál. Na dokončení svitku kouzel potřebuje 24 hodin.
         Vaše odemčené svitky kouzel jsou připevněny k dřevěnému trámu. Můžete si je koupit kliknutím na ně. (3)
         Pomocí svitků kouzel můžete očarovat své předměty různými bonusy.

         Nyní můžete také vařit lektvary z ovoce, pokud máte přístup k domácím zvířatům a všechny svitky kouzel jsou již na vašem serveru k dispozici.
         Na lektvar výdržeje potřeba 10 hroznů, na lektvar obratnosti 10 citronů, na lektvar inteligence 10 jablek, na lektvar štěstí 10 jahod a na lektvar síly 10 švestek.

         Tipy:
         • Epické předměty přidávají při použití jako přísady stejný počet bodů jako normální předměty.
         • Každý předmět lze očarovat pouze jednou.
         • Bonusy k očarování se týkají pouze vaší postavy, ale ne vašich společníků ve věži! Existují však dvě výjimky: svitky "Meč pomsty" a "Stín kovboje" mohou používat i vaši společníci!
         • Čím více svitků kouzel bylo odemčeno, tím vyšší je účinek aury tajemné toalety! Až x3 bonus, pokud bylo odemčeno všech 9 svitků kouzel!
         Seznam svitků:
         1) Meč pomsty:
         Okouzlete svou zbraň, abyste zvýšili poškození kritických zásahů v boji.
         2) Mariova bradka:
         Okouzlete svůj hrudní plát, abyste častěji nacházeli houby v úkolech.
         3) Bota 36960:
         Okouzlete si obuv, abyste zkrátili dobu cestování na questech.
         4) Kovbojův stín:
         Okouzlete si rukavice, abyste v boji častěji tasili jako první. Začíná hrdina s nejvyšším skóre reakce.
         5) Dobrodruhova archeologická aura:
         Okouzlete si klobouk, abyste získali nějaké extra XP za úkoly.
         6) Žíznivý poutník:
         Okouzlete si opasek, abyste jednou za čas dostali do žaludku pivo navíc.
         7) Hanebná hrabivost:
         Okouzlete si amulet, abyste častěji nacházeli předměty jako odměny za úkoly.
         8) Modlitba vykradače hrobů:
         Okouzlete si prsten, abyste při plnění úkolů nacházeli zlato navíc.
         9) Rituál loupeživého barona:
         Okouzlete svůj talisman, abyste zvýšili šanci na kořist při přepadení ostatních hráčů.
         Last edited by Chicony; 9 June 2022, 08:25 AM.

         Comment


          #10
          Stáj

          Neradi pěšky? – Pořiďte si jezdecké zvíře.
          Ve stáji si můžete pronajmout mounta na 14 dní. Sníží se vám tak čas potřebný k dokončení úkolu. Spotřebujete tedy ke splnění úkolu méně touhy po dobrodružství!


          Vstup přes: Tlačítko Stáj v menu / Stáj na obrazovce města / Tlačítko S
          1. Pronajměte si nebo prodlužte dobu trvání svého mounta zde.
          2. Dveře k Vašim mazlíčkům. Přístupné pouze na úrovni 75+.
          Seznam mountů a jejich efektivní zkrácení času úkolů:
          Griffin, DrakoGriffin: -50%
          Modrý Tygr, Raptor: -30%
          Kůň, Vlk: -20%
          Kráva, Prase: -10%

          Tipy:
          • Pronájem si můžete opětovnou rezervací stejného zvířete prodloužit. Délka pronájmu se tak zvýší.
          • Stávající zvíře můžete nahradit jiným, pokud vaše stávající není rychlejší, než to, které chcete pronajmout - tím ovšem ztratíte zakoupenou dobu slabšího mounta.
          • Každá frakce (temná strana / kladná straná) má k dispozici jiná zvířata, ale ceny za ně a jejich schopnosti jsou stejné.
          • Při každém zakoupení Drakogriffina / Griffinodraka získáte jednorázové ocenění za ekologii v podobě zlaťáků.

          Mazlíčci

          Domácí mazlíčci obohacují náš život! Co bychom si počali bez těch malých kamarádů, kteří jsou hebcí, mazliví a den co den dělají bobky?


          Vstup přes: Tlačítko Stáj v menu 2x / Stáj na obrazovce města / Tlačítko S 2x / Tlačítko K
          Vyžaduje úroveň 75+
          1. Pět elementů.
          2. Vaši mazlíčci. Zašedlé pole: Zvířátko je odemčené, ale ještě nebylo nalezeno / Otazník: dosud neodemčeno.
          3. Krmte svá zvířátka různými druhy ovoce.
          4. Atributy a třída mazlíčka.
          5. Habitat vybraného elementu. Kliknutím na tlačítko Habitat můžete v Habitatu bojovat a odemknout nové mazlíčky.
          6. Souboje mazlíčků proti ostatním hráčům.
          Mazlíčci jsou rozděleni do 5ti elementů a barev: voda (modrá), světlo (žlutá), země (zelená), stín (růžová) a oheň (červená) - s 20ti mazlíčky pro každý (14 obyčejných, 4 vzácné a 2 epické).
          Pokud máte 75+ úroveň, můžete najít drahocenná vajíčka v každém úkolu, který nemá u sebe zobrazenou odměnu. Hnízdo obsahuje 5 mazlíčků z celkových 100. Ze začátku o mazlíčcích moc nevíte, proto můžete najít pouze první 3 z každého elementu.
          Pokud chcete najít více mazlíčků, musíte je nejdříve porazit v habitat bojích.

          Habitat boje

          5 elementů, 5 habitatů!
          Mazlíčcí každého elementů obývají speciální habitat. Vyber jednoho, kterého již vlastníš a pošli ho do boje! Pamatuj, že každý mazlíček má jiné atributy, úroveň a třídu (válečník, kouzelník a průzkumník) a má jisté výhody a nevýhody proti nepříteli.
          Poraž mazlíčka v bitvě a otevři ho (poté ho můžeš najít v úkolu) a dostaň odměnu v podobě zkušeností, zlata a krmení pro element, který jsi právě porazil.
          Tip: Tento souboj můžeš provést jednou za hodinu. Odpočet je společný pro podzemí a věž.

          Vylepšování mazlíčků

          Existují 3 způsoby, jak vylepšit mazlíčky
          1. Síla smečky
          Čím více mazlíčků z jednoho elementu máte, tím se cítí lépe mezi vlastními. Každý mazlíčet ve smečce zvyšuje atributy ostatních o 5%.
          2. Krmivo
          Jídlo pro mazlíčky (ovoce) můžete najít v úkolech (pokud není zobrazena odměna za předmět), za vítězství v soubojích v habitatu nebo v kole štěstí Dr. Abawuwu (úroveň 95+). Každé zvířátko určitého živlu má své oblíbené jídlo (3), které může být chováno a vylepšováno - až do úrovně 200. Krmení mazlíčků funguje stejně jako pití lektvarů (gesto přetažení nebo pravé tlačítko myši). Zvířátko můžete krmit až třikrát denně. Tečky vedle zobrazené úrovně označují hlad zvířátka. Pokud zvíře již nemá hlad, bude úroveň šedá.
          Upozorňujeme, že zvíře můžete krmit pouze do úrovně 100, pokud jste ještě neodemkli všechna zvířata!
          3. Habitat
          Každý element se skládá z 20 mazlíčků. Hru začínáte se znalostmi o 3 z nich. Čím dále jdete do habitatu, tím více mazlíčků naleznete. Pamatujte, že obyčejný vylepšený mazlíček na vyšší úrovní může být slabší než ten, kterého otevřete později ve hře.

          Útoky na jiné hráče

          Klikněte na možnost v pravém dolním rohu v menu mazlíčků, abyste jim přikázali zaútočit na jiného hráče ve hře. Celé Vaše stádo určité barvy zaútočí na stádo protivníka.
          Každý den je vám přiřazen náhodný protivník a element. Vy musíte rozhodnout, která vaše smečka bude vyslána do boje.
          Jisté elementy mají výhodu proti jiným. Voda je dobrá na oheň, oheň má bonus proti zemi. Země blokuje světlo a světlo rozhání stín. Stín je zase účinný na vodu.
          Prakticky Vám ovšem doporučujeme stejně zaútočit všemi elementy, neboť získáváte šanci na zisk ovoce, pokud zvítězíte.

          Na obrázku (6) je zobrazen soupeřův prvek a celková úroveň vašeho zvířete. Každý balíček/element můžete použít pouze jednou denně, což omezuje bitvy na 5 denně. Poražením smečky jiného hráče získáte čest a vyhrajete ovoce za barvu, kterou jste právě porazili. Pokud váš útok nebude úspěšný, ztratíte slávu v Síni slávy pro mazlíčky.
          Pokud jste obráncem, můžete pouze získat nebo ztratit slávu, ale nezískáte žádnou odměnu v podobě ovoce.
          Tip: Zvířata můžete posílat do boje každých 15 minut nebo použít 1 houbu.

          Mazlíčci a bonusy

          Jaká je výhoda mazlíčku kromě mazlení?

          Vyhrané bitvy v habitatu vám dávají zlato a zkušenosti. Navíc smečka zvyšuje vaše atributy o 1% za každého mazlíčka.
          • Voda: síla
          • Světlo: obratnost
          • Země: inteligence
          • Stín: výdrž
          • Oheň: štěstí
          Pokud máte 2 vodní mazlíčky, zvýší to vaší sílu o 2%.
          Navíc, pokud váš mazlíček dosáhne 100. úrovně, tak za něj dostanete dalších 0.5%. Tento bonus se dále zvyšuje na 0.75% na 150. úrovni a 1% na 200. úrovni.
          Pozor! Ve hře se zobrazují jen celá procenta, takže i když se vám přidává 1.5%, tak ve hře uvidíte pouze 1%.

          Podmínky pro nalezení mazlíčků
          Každý mazlíček může být nalezen v určitém místě v určitou dobu.
          Informace jsou uvedené u jednotlivých mazlíčků, když na ně najedete kurzorem.

          Den: 06:00 - 18:00 CEST, světlá hlavní obrazovka města;
          Noc: 18:00 - 06:00 CEST, temná hlavní obrazovka města;

          Jaro: Březen 1. - Květen 31.
          Léto: Červen 1. - Srpen 31.
          Podzim: Září 1. - Listopad 30.
          Zima: Prosinec 1. - Únor 28./29.
          Last edited by Chicony; 7 June 2022, 10:28 AM.

          Comment


           #11
           Podzemí

           Co by to bylo za RPG bez dungeonu? Temných podzemí? Hlubokých, děsivých kobek smrti a zkázy? A zoufalství? Postavíte se svému strachu a vstoupíte do neznámé hlubiny zapomenuté hrobky pro lásku a světlo? Ne, pro spoustu kořisti!


           Vstup přes: Tlačítko Podzemí v menu / Podzemí na obrazovce města / Tlačítko D
           Vyžaduje úroveň 10+


           Jak odemknout jednotlivá podzemí?
           Klíč k 1. podzemí: Od úrovně 10+, dostupný v úkolech
           Klíč k 2. podzemí: Od úrovně 20+, dostupný v úkolech
           Klíč k 3. podzemí: Od úrovně 30+, dostupný v úkolech
           Klíč k 4. podzemí: Od úrovně 40+, dostupný v úkolech
           Klíč k 5. podzemí: Od úrovně 50+, dostupný v úkolech
           Klíč k 6. podzemí: Od úrovně 70+, dostupný v úkolech a čaroobchodě (tip: tento klíč je vzácný a velmi často přijde až po úrovni 80)
           Klíč k 7. podzemí: Od úrovně 80+, dostupný v úkolech
           Klíč k 8. podzemí: Od úrovně 95+, dostupný v úkolech
           Klíč k 9. podzemí: Od úrovně 110+, dostupný v úkolech a zbrojírně
           Klíč k 10. podzemí: Po vyčištění podzemí 1-9
           Klíč k 11. podzemí: Po vyčištění 10. podzemí (nebo 10 pater Tornáda)
           Klíč k 12. podzemí: Po vyčištění 11. podzemí
           Klíč k 13. podzemí: Po vyčištění 12. podzemí
           Klíč k 14. podzemí (Východeros): V dole na drahokamy pokud je 12. podzemí již odemčeno
           Klíč k 15. podzemí (Věž): Po vyčištění podzemí 1-9
           Klíč k 16. podzemí (Starodávná škola magie): Po dosažení úrovně 200
           Klíč k 17. podzemí (Hemorridor): V dole na drahokamy pokud je 12. podzemí již odemčeno
           Klíč k 18. podzemí (Démonický portál): Po dosažení úrovně 99
           Klíč k 19. podzemí (Severská božstva): V dole na drahokamy po dosažení úrovně 180+
           Klíč k 20. podzemí (Hora Olymp): V dole na drahokamy po dosažení úrovně 200+
           Klíč k 21. podzemí (Hospoda temných dvojníků): V dole na drahokamy po dosažení úrovně 270+

           Pokud hledáte klíč dosažitelný od nějaké úrovně, nemusí padnout hned. Dokud podzemí není odemčené, klíč šanci na drop má!
           I pokud klíč omylem prodáte, či prohrajete úkol, za který jste klíč měli dostat, nevadí to. Klíč naleznete znovu.

           Tipy:
           • V podzemích se dají najít mocné epické předměty. Šance na nalezení takového předmětu je 25 %. Za zabití závěrečné příšery (na desátém podlaží každého podzemí) získáte epický předmět vždy.
           • Po vyřízení určitého podzemí či podlaží se tam již nelze vrátit.
           • Od 13. podzemí máte 100% šanci na epický předmět z každého patra.

           Věž
           Vzpomínáte si na všechny ty pohádky, kterých jste se báli, když jste byli malí? Teď si je všechny prožijte znovu! Nebudete však sami, protože se k tvé výpravě za slávou přidají tři další hrdinové.


           Vstup přes: Věž na obrazovce podzemí
           Vyžaduje vyčištění podzemí 1-9
           1. Tvoji tři společníci, válečník, průzkumník a mág. Pomáhají Vám v boji.
           2. Věž se skládá ze 100 pater. Setkáte se s oblíbenými pohádkovými a folklorními postavami.
           Tři společníci se k vám přidají na Vaší misi vyčistit Věž: Válečník Bert, průzkumnice Kunigunda a mág Marek. Automaticky s Vámi zvyšují úroveň a mohou být vybaveni předměty specifickými pro danou třídu z tajemného záchodu. Váš bonus zlata se zvyšuje o 1 % za každé dokončené patro a pro své společníky můžete najít epické předměty, nikoli však pro svou třídu.

           Tipy:
           • Epické předměty, které najdete ve věži, nelze obětovat na Arcane Toilet. Navíc za předměty z věže, které prodáte v obchodech, také nedostanete zlato.
           • Společníci mohou používat pouze čarodějnické svitky "Stín kovboje" a "Meč pomsty". Funguje také bonus Gladiátor z podsvětí. Kromě toho mohou používat bonusy elementárního poškození, zásahových bodů a runy odolnosti.
           • Pokud jste nájemný vrah, je vaším hlavním atributem obratnost, přestože používáte zbraně válečníka. Pokud však předáte zbraň (pouze epickou!) svému společníkovi Válečníkovi, obratnost se automaticky změní na sílu. Epická výbava bojových mágů (helma, hrudní plát, rukavice, boty, opasek) se navíc skládá z předmětů mágů s atributem síly. Pokud takové epické předměty dáte svému společníkovi mágovi, síla se automaticky změní na inteligenci.
           Démonický portál
           Po dosažení 99. úrovně získáte přístup k portálu démonů. Do portálu můžete vstoupit jednou denně a bojovat proti extrémně nebezpečné příšeře. O půlnoci se mu zregenerují životy o 10 %. Porazíte-li nestvůru, získáte +1 % životů jako trvalý bonus. Zkušenosti, zlato ani předměty zde ovšem jako odměnu nečekejte.

           Stinné podzemí

           Dlouho nikdo nevěděl o existenci Stínového světa, ale je skutečný! Myslíte si, že podzemí je smrtící? Připravte se na něco temnějšího a smrtonosnějšího!


           Vstup přes: Tlačítko Podzemí v menu 2x / Podzemí na obrazovce města / Tlačítko D 2x
           Vyžaduje úroveň 125+
           1. Tornádo
           2. Kliknutím na medaili přepnete mezi světem stínů a světla.
           Po odemčení věže a dosažení 125. úrovně najdete klíč ke Stínovému světu v dole na drahokamy v pevnosti. Příšery, které číhají ve stínech, jsou mnohem silnější než normální padouši, protože jejich síly jsou posíleny zlými stíny.
           Nebojte se jich! Vaši společníci ve věži vám budou pomáhat při vašich dobrodružstvích ve Světě stínů. Abyste našli klíč k dalšímu Stínovému žaláři, musíte porazit minimálně 5 pater aktuálního stínového podzemí (platí pro podzemí 1-14).

           Klíč ke stinnému 16. podzemí Starodávna škola magie: po dosažení 350. úrovně (klíč v dole na drahokamy)
           Klíč ke stinnému 17. podzemí Hemorridor: po vyčištění 5+ pater Stínového dungeonu 12 (klíč v dole na drahokamy)
           Klíč ke stinnému 18. podzemí Dlouhá řada idolů: po dosažení 222. úrovně (postava) a přístupu do věže (klíč v dole na drahokamy).
           Klíč ke stinnému 19. podzemí Severská božstva: po dosažení 280. úrovně (postava), klíč v dole na drahokamy
           Klíč ke stinnému 20. podzemí Hora Olymp: po dosažení 300. úrovně (postava), klíč v dole na drahokamy
           Klíč ke stinnému 21. podzemí Hospoda temných dvojníků: po dosažení 350. úrovně (postava), klíč v dole na drahokamy

           Tipy:
           • Porazte stínovou příšeru a najděte epický předmět pro svou třídu nebo společníky (podobně jako ve věži).
           • Epické předměty ze stínového světa nelze obětovat na tajemné toaletě.
           Tornádo
           V různých lokacích a podzemích jste viděli hordy příšer. Teď si představte obří twister, ve kterém se na vás všechny vrhnou znovu!
           Tornádo se zobrazuje jako 15. podzemí přímo ve stinném světě. Vstoupíte tedy do něj kliknutím na jeho ikonu.
           Odemknutím stinného podzemí se automaticky odemkne tornádo. Bojujte proti 1000 náhodným příšerám ze Světelného světa o zkušenosti, zlato a předměty! Pokud porazíte nestvůru a zbyde Vám více než 90 % životů, můžete rovnou útočit znovu (není potřeba čekat na odpočet ani platit houbičkou). Speciální epické předměty odemknete splněním určitých úkolů, například vyčištěním 100. nebo 250. patra. Po odemčení je můžete najít kdekoli ve hře. Tyto epické předměty se však nepřidají do vašeho alba.
           Last edited by Chicony; 20 September 2022, 08:51 AM.

           Comment


            #12
            Podzemí - seznam protivníků

            Veškeré informace k podzemí a jak získat přístup k jednotlivým dungeonům můžete nalézt v předchozím příspěvku.
            Zde již tedy čistě seznam protivníků.

            Kompletní seznam protivníků v obrázkové formě naleznete v tomto albu:
            https://photos.app.goo.gl/kmNmcBjsCA5iJp9R8
            Je to sice v angličtině, ale věřím, že dostatečně srozumitelné pro všechny. Skvělá práce od uživatele KaYa43v3r z komunitního Discordu!

            Pro oblíbenost tohoto příspěvku na starém fóru zde hodím seznam příšer postupně dle úrovně - tedy cca dle toho, jak byste je měli jít po sobě.
            Jedná se pouze o prvních 9 podzemí světla - protože následující podzemí jsou poté buďto lineární, a nebo nejdou snadno seřadit dle úrovně (jejich úroveň neodpovídá jejich síle).

            Průchod světlým podzemím 1-9
            Seřazeno dle síly protivníků - ve spoileru


            Kompletní seznam protivníků:
            PODZEMÍ SVĚTLA

            1. Podzemí
            Znesvěcené katakomby
            Klíč je dostupný od 10. úrovně v questu
            Patro 1 = Úroveň 10 Strašidlo (Síla: 48 Obratnost: 52, Inteligence: 104 Výdrž: 77 Štěstí: 47) Životů: 1 694
            Patro 2 = Úroveň 12 Kostlivec (Síla: 120 Obratnost: 68 Inteligence: 59 Výdrž: 101 Štěstí: 51) Životů: 6 565
            Patro 3 = Úroveň 14 Nemrtvý (Síla: 149 Obratnost: 78 Inteligence: 69 Výdrž: 124, Štěstí: 65) Životů: 9 300
            Patro 4 = Úroveň 16 Lstivý vampýr (Síla: 84, Obratnost: 195 Inteligence: 83 Výdrž: 131, Štěstí: 94) Životů: 8 908
            Patro 5 = Úroveň 18 Noční ghúl (Síla: 214 Obratnost: 101 Inteligence: 89 Výdrž: 169 Štěstí: 93) Životů: 16 055
            Patro 6 = Úroveň 22 Smrtka (Síla: 97 Obratnost: 99 Inteligence: 303 Výdrž: 198 Štěstí: 137) Životů: 9 108
            Patro 7 = Úroveň 26 Kostěný válečník (Síla: 359 Obratnost: 135 Inteligence: 122 Výdrž: 260 Štěstí: 142) Životů: 35 100
            Patro 8 = Úroveň 30 Mistr voodoo (Síla: 126 Obratnost: 130 Inteligence: 460 Výdrž: 279 Štěstí: 193) Životů: 17 298
            Patro 9 = Úroveň 40 Masitý golem (Síla: 614, Obratnost: 207 Inteligence: 191 Výdrž: 445 Štěstí: 238) Životů: 91 225
            Patro 10 = Úroveň 50 Pán temnot (Síla: 221 Obratnost: 847 Inteligence: 213 Výdrž: 561 Štěstí: 292) Životů: 114 444

            2. Podzemí
            Doly slávy
            Klíč je dostupný od 20. úrovně v questu
            Patro 1 = Úroveň 20 Vodní glompf (Síla: 101 Obratnost: 264 Inteligence: 101 Výdrž: 174 Štěstí: 119) Životů: 14 616
            Patro 2 = Úroveň 24 Yetti (Síla: 317 Obratnost: 126 Inteligence: 117 Výdrž: 238 Štěstí: 130) Životů: 29750
            Patro 3 = Úroveň 28 Kostlivec (Síla: 393 Obratnost: 138 Inteligence: 125 Výdrž: 284 Štěstí: 152) Životů: 41 180
            Patro 4 = Úroveň 34 Ohavný gremlin (Síla: 143 Obratnost: 554 Inteligence: 144 Výdrž: 303 Štěstí: 216) Životů: 42 420
            Patro 5 = Úroveň 38 Kamenný obr (Síla: 592 Obratnost: 178 Inteligence: 162 Výdrž: 398 Štěstí: 195) Životů: 77 610
            Patro 6 = Úroveň 44 Ohnivý elementál (Síla: 191 Obratnost: 190 Inteligence: 780 Výdrž: 411 Štěstí: 259) Životů: 36 990
            Patro 7 = Úroveň 48 Kamenný troll (Síla: 744 Obratnost: 243 Inteligence: 230 Výdrž: 563 Štěstí: 246) Životů: 137 935
            Patro 8 = Úroveň 56 Sukubus červených světel (Síla: 250 Obratnost: 960 Inteligence: 240 Výdrž: 680 Štěstí: 345) Životů: 155 040
            Patro 9 = Úroveň 66 Odstrašující démon (Síla: 300 Obratnost: 1160, Inteligence: 290 Výdrž: 880 Štěstí: 420) Životů: 235 840
            Patro 10 = Úroveň 70 Pekelná bytost (Síla: 1240, Obratnost: 385 Inteligence: 360 Výdrž: 960 Štěstí: 340) Životů: 340 800

            3. Podzemí
            Trosky Gnarku
            Klíč je dostupný od 30. úrovně v questu
            Patro 1 = Úroveň 32 Stokokrysa (Síla: 155 Obratnost: 486 Inteligence: 161 Výdrž: 276 Štěstí: 205) Životů: 36 432
            Patro 2 = Úroveň 36 Prachopýr (Síla: 141 Obratnost: 602 Inteligence: 149 Výdrž: 344 Štěstí: 230) Životů: 50 912
            Patro 3 = Úroveň 42 Hrůzná tarantule (Síla: 205 Obratnost: 726 Inteligence: 224 Výdrž: 403 Štěstí: 247) Životů: 69 316
            Patro 4 = Úroveň 46 Surový lupič (Síla: 768 Obratnost: 215 Inteligence: 183 Výdrž: 539 Štěstí: 249) Životů: 126 665
            Patro 5 = Úroveň 54 Lstivý holomek (Síla: 920 Obratnost: 265 Inteligence: 240 Výdrž: 640 Štěstí: 260) Životů: 176 000
            Patro 6 = Úroveň 60 Zuřivý vlk (Síla: 270 Obratnost: 1040, Inteligence: 260 Výdrž: 760 Štěstí: 375) Životů: 185 400
            Patro 7 = Úroveň 64 Zlý bandita (Síla: 1120, Obratnost: 340 Inteligence: 315 Výdrž: 840 Štěstí: 310) Životů: 273 000
            Patro 8 = Úroveň 76 Obluda (Síla: 350 Obratnost: 1360, Inteligence: 340 Výdrž: 1080, Štěstí: 495) Životů: 332 640
            Patro 9 = Úroveň 86 Vykradač hrobů (Síla: 1560, Obratnost: 505 Inteligence: 480, Výdrž of 1280, Štěstí: 420) Životů: 556 800
            Patro 10 = Úroveň 90 Vůdce loupežníků (Síla: 1640, Obratnost: 535 Inteligence: 510 Výdrž: 1360, Štěstí: 440) Životů: 618 800

            4. Podzemí
            Sluj hrdlořezů
            Klíč je dostupný od 40. úrovně v questu
            Patro 1 = Úroveň 52 Větrný elementál (Síla: 230 Obratnost: 880 Inteligence: 220 Výdrž: 601 Štěstí: 315) Životů: 127 412
            Patro 2 = Úroveň 58 Pirát Temnovous (Síla: 260 Obratnost: 1000, Inteligence: 250 Výdrž: 720 Štěstí: 360) Životů: 169 920
            Patro 3 = Úroveň 62 Surový lupič (Síla: 1080, Obratnost: 325 Inteligence: 300 Výdrž: 800 Štěstí: 300) Životů: 252 000
            Patro 4 = Úroveň 68 Stínokodýl (Síla: 1200, Obratnost: 370 Inteligence: 345 Výdrž: 920 Štěstí: 330) Životů: 317 400
            Patro 5 = Úroveň 74 Pirát Pepa Slavík (Síla: 1320, Obratnost: 415 Inteligence: 390 Výdrž: 1040, Štěstí: 360) : 390 000
            Patro 6 = Úroveň 82 Zlovolný hrůzokrálík (Síla: 380 Obratnost: 1480 Inteligence: 370 Výdrž: 1200, Štěstí: 540) Životů: 398 400
            Patro 7 = Úroveň 84 Hrdlořez (Síla: 1520, Obratnost: 490 Inteligence: 465 Výdrž: 1240, Štěstí: 410) Životů: 527 000
            Patro 8 = Úroveň 96 Pirát Krvavý Nos (Síla: 1760, Obratnost: 580 Inteligence: 555 Výdrž: 1480, Štěstí: 470) Životů: 717 800
            Patro 9 = Úroveň 102 Chobotnice (Síla: 480 Obratnost: 1880, Inteligence: 470, Výdrž of 1600, Štěstí: 690) Životů: 659 200
            Patro 10 = Úroveň 110 Vůdce pirátů (Síla: 520 Obratnost: 2040, Inteligence: 510 Výdrž: 1760 Štěstí: 750) Životů: 781 440

            5. Podzemí
            Oltář smaragdové šupiny

            Klíč je dostupný od 50. úrovně v questu
            Patro 1 = Úroveň 72 Chrastivá kobra (Síla: 330 Obratnost: 1280 Inteligence: 320 Výdrž: 1000, Štěstí: 465) Životů: 292 000
            Patro 2 = Úroveň 78 Řezosaurus (Síla: 360 Obratnost: 1400, Inteligence 350:, Výdrž: 1120, Štěstí: 510) Životů: 353 920
            Patro 3 = Úroveň 80 Řvoucí raptor (Síla: 370 Obratnost: 1440, Inteligence: 360 Výdrž: 1160, Štěstí: 525) Životů: 375 840
            Patro 4 = Úroveň 88 Bažinný válečník (Síla: 410 Obratnost: 1600, Inteligence 400:, Výdrž: 1320, Štěstí: 585) Životů: 469 920
            Patro 5 = Úroveň 94 Zelený Rex (Síla: 1720, Obratnost: 565 Inteligence: 540 Výdrž: 1440, Štěstí: 460) Životů: 684 000
            Patro 6 = Úroveň 100 Banditosaurus (Síla: 470 Obratnost: 1840, Inteligence: 460, Výdrž:1560, Štěstí: 675) Životů: 630 240
            Patro 7 = Úroveň 108 Bažinný drak (Síla: 2000, Obratnost: 670 Inteligence: 645 Výdrž: 1720, Štěstí: 530) Životů: 937 400
            Patro 8 = Úroveň 114 Bažinná gorgona (Síla: 520 Obratnost: 540 Inteligence: 2200, Výdrž: 1760, Štěstí: 775) Životů: 404 800
            Patro 9 = Úroveň 122 Jedovatý drak (Síla: 2280, Obratnost: 775 Inteligence 750:, Výdrž: 2000, Štěstí: 600) Životů: 1 230 000
            Patro 10 = Úroveň 130 Králosaurus (Síla: 620 Obratnost: 2440, Inteligence: 610 Výdrž: 2160, Štěstí: 900) Životů: 1 131 840

            6. Podzemí
            Nemocný strom
            Klíč je dostupný od 70. úrovně v questu nebo v čaroobchodě *pozn. tento klíč velmi často přijde až po úrovni 80!
            Patro 1 = Úroveň 92 Zamořený strom (Síla: 1680, Obratnost: 550 Inteligence: 525 Výdrž: 1400, Štěstí: 450) Životů: 651 000
            Patro 2 = Úroveň 98 Ohavný gremlin (Síla: 460 Obratnost: 1800, Inteligence: 450 Výdrž: 1520 Štěstí: 660) Životů: 601 920
            Patro 3 = Úroveň 104 Vzteklý vlk (Síla: 470 Obratnost: 490 Inteligence: 2000, Výdrž of 1560, Štěstí: 700) Životů: 327 600
            Patro 4 = Úroveň 106 Slizohrud (Síla: 500 Obratnost: 1960, Inteligence: 490 Výdrž: 1680, Štěstí: 720) Životů: 719 040
            Patro 5 = Úroveň 118 Zelenkavý gremlin (Síla: 560 Obratnost: 2200 Inteligence: 550, Výdrž: 1920, Štěstí: 810) Životů: 913 920
            Patro 6 = Úroveň 124 Nakažený medvěd Brtník (Síla: 2320, Obratnost: 790 Inteligence: 765, Výdrž: 2040, Štěstí: 610) Životů: 1 275 000
            Patro 7 = Úroveň 128 Lakotný gremlin (Síla: 610 Obratnost: 2400, Inteligence: 600 Výdrž: 2120, Štěstí: 885) Životů: 1 093 920
            Patro 8 = Úroveň 136 Bažorost (Síla: 630 Obratnost: 650 Inteligence: 2640, Výdrž: 2200, Štěstí: 940) Životů: 602 800
            Patro 9 = Úroveň 144 Krutý gremlin (Síla: 690 Obratnost: 2720, Inteligence: 680 Výdrž: 2440, Štěstí: 1005) Životů: 1 415 200
            Patro 10 = Úroveň 150 Krutý jedugremlin (Síla: 720 Obratnost: 2840, Inteligence: 710 Výdrž: 2560, Štěstí 1050) Životů: 1 546 240

            7. Podzemí
            Lávový proud
            Klíč je dostupný od 80. úrovně v questu
            Patro 1 = Úroveň 112 Ohnivý štír (Síla: 530 Obratnost: 2080, Inteligence: 520 Výdrž: 1800, Štěstí: 765) Životů: 813 600
            Patro 2 = Úroveň 116 Ohnivý bazilišek (Síla: 550 Obratnost: 2160, Inteligence: 540, Výdrž: 1880, Štěstí: 795) Životů: 879 840
            Patro 3 = Úroveň 120 Lávohrud (Síla: 550 Obratnost: 570 Inteligence: 2320, Výdrž: 1880, Štěstí: 820) Životů: 454 960
            Patro 4 = Úroveň 126 Lávový obr (Síla: 2360, Obratnost: 805 Inteligence: 780 Výdrž: 2080, Štěstí: 620) Životů: 1 320 800
            Patro 5 = Úroveň 134 Drak temnot (Síla: 2520, Obratnost: 865 Inteligence: 840 Výdrž: 2240, Štěstí: 660) Životů: 1 512 000
            Patro 6 = Úroveň 138 Pekelný kyklop (Síla: 2600, Obratnost: 895 Inteligence: 870 Výdrž: 2320, Štěstí: 680) Životů: 1 612 400
            Patro 7 = Úroveň 142 Ohnivý elementál (Síla: 660 Obratnost: 680 Inteligence: 2760, Výdrž: 2320, Štěstí: 985) Životů: 663 520
            Patro 8 = Úroveň 146 Lávový obr (Síla: 2760, Obratnost: 955 Inteligence: 930 Výdrž: 2480, Štěstí: 720) Životů: 1 822 800
            Patro 9 = Úroveň 148 Obří drak (Síla 2800, Obratnost: 970 Inteligence: 945 Výdrž: 2520, Štěstí: 730) Životů: 1 877 400
            Patro 10 = Úroveň 170 Vulkanický duch (Síla: 3240, Obratnost: 1135 Inteligence: 1110 Výdrž: 2960, Štěstí: 840) Životů: 2 530 800

            8. Podzemí
            Chrám zamrzlé krve
            Klíč je dostupný od 95. úrovně v questu
            Patro 1 = Úroveň 132 Yetti (Síla: 2480, Obratnost: 850 Inteligence: 825 Výdrž: 2200, Štěstí: 650) Životů: 1 463 000
            Patro 2 = Úroveň 140 Černý fantom (Síla: 670 Obratnost: 2640, Inteligence: 660 Výdrž: 2360, Štěstí: 975) Životů: 1 331 040
            Patro 3 = Úroveň 154 Drak chladu (Síla: 2920, Obratnost: 1015, Inteligence: 990 Výdrž: 2640, Štěstí: 760) Životů: 2 046 000
            Patro 4 = Úroveň 158 Bezbožný mnich (Síla: 760 Obratnost: 3000 Inteligence: 750, Výdrž: 2720, Štěstí 1110) Životů: 1 729 920
            Patro 5 = Úroveň 164 Pekelný mimozemšťan (Síla: 790 Obratnost: 3120, Inteligence: 780 Výdrž: 2840, Štěstí: 1155) Životů: 1 874 400
            Patro 6 = Úroveň 168 Mimozemec (Síla: 790 Obratnost: 810 Inteligence: 3280, Výdrž: 2840, Štěstí 1180) Životů: 959 920
            Patro 7 = Úroveň 172 Drak šílenství (Síla: 3280, Obratnost: 1150 Inteligence: 1125, Výdrž: 3000, Štěstí: 850) Životů: 2 595 000
            Patro 8 = Úroveň 180 Pološerý mimozemšťan (Síla: 870 Obratnost: 3340, Inteligence: 860 Výdrž: 3160, Štěstí, 1275) Životů: 2 287 840
            Patro 9 = Úroveň 185 Jinosvěták (Síla: 875 Obratnost: 895 Inteligence: 3620, Výdrž: 3180, Štěstí: 1305) Životů: 1 182 960
            Patro 10 = Úroveň 200 Zabiják (Síla: 950 Obratnost: 970 Inteligence: 3920, Výdrž: 3480, Štěstí: 1410) Životů: 1 398 960

            9. Podzemí
            Pyramida šílenství
            Klíč je dostupný od 110. úrovně v questu nebo v obchodě
            Patro 1 = Úroveň 152 Jeskynní kyklop (Síla: 2880, Obratnost: 1000, Inteligence: 975 Výdrž: 2600, Štěstí: 750) Životů: 1 989 000
            Patro 2 = Úroveň 156 Písečná bouře (Síla: 730 Obratnost: 750 Inteligence: 3040, Výdrž: 2600, Štěstí 1090) Životů: 816 400
            Patro 3 = Úroveň 160 Pekelný mimozemšťan (Síla: 770 Obratnost: 3040, Inteligence: 760, Výdrž: 2760, Štěstí: 1125) Životů: 1 777 440
            Patro 4 = Úroveň 162 Bigfoot (Síla: 3080, Obratnost: 1075 Inteligence: 1050, Výdrž: 2800, Štěstí: 800) Životů: 2 282 000
            Patro 5 = Úroveň 166 Strašidlo (Síla: 780 Obratnost: 800 Inteligence: 3240, Výdrž: 2800, Štěstí: 1165) Životů: 935 200
            Patro 6 = Úroveň 174 Don Kapišto (Síla: 3320, Obratnost: 1165, Inteligence 1140 , Výdrž 3040, Štěstí 860) Životů: 2 660 000
            Patro 7 = Úroveň 176 Demoralizující démon (Síla: 850 Obratnost: 3360, Inteligence: 840 Výdrž: 3080, Štěstí: 1245) Životů: 2 180 640
            Patro 8 = Úroveň 178 Růžový hrůzokrálíček (Síla: 860 Obratnost: 3400, Inteligence: 850 Výdrž: 3120, Štěstí 1260) Životů: 2 233 920
            Patro 9 = Úroveň 190 Smrtka (Síla: 900 Obratnost: 920 Inteligence: 3720, Výdrž: 3280, Štěstí: 1340) Životů: 1 252 960
            Patro 10 = VY (tj.musíte bojovat proti sobě samému, stejná úroveň a atributy jako vaše postava)

            10. Podzemí
            Pevnost Černých lebek
            Otevře se po pročištění všech předchozích podzemí
            Patro 1 = Úroveň 205 Temný jezdec (Síla: 995 Obratnost: 3940, Inteligence: 985 Výdrž: 3660, Štěstí 1450) Životů: 3 015 840
            Patro 2 = Úroveň 210 Kostěný bojovník (Síla: 4040, Obratnost: 1420 Inteligence: 1395, Výdrž: 3760, Štěstí 1010) Životů: 3 966 800
            Patro 3 = Úroveň 215 Válečník Černé lebky (Síla: 4140, Obratnost: 1455 Inteligence: 1430, Výdrž: 3860, Štěstí 1030) Životů: 4 168 800
            Patro 4 = Úroveň 220 Noční trol (Síla: 4240, Obratnost: 1490 Inteligence: 1465, Výdrž: 3960, Štěstí 1050) Životů: 4 375 800
            Patro 5 = Úroveň 225 Panter (Síla: 1095, Obratnost: 4340 Inteligence: 1085, Výdrž: 4060, Štěstí 1590) Životů: 3 670 240
            Patro 6 = Úroveň 230 Lidožrout (Síla: 1120, Obratnost: 4440 Inteligence: 1110, Výdrž: 4160, Štěstí: 1615) Životů: 3 843 840
            Patro 7 = Úroveň 235 Bažinný drak (Síla: 1125, Obratnost: 1145 Inteligence: 4620, Výdrž: 4180, Štěstí: 1655) Životů: 1 972 960
            Patro 8 = Úroveň 240 Válečník Černé lebky (Síla: 4640, Obratnost: 1630 Inteligence: 1605 Výdrž: 4360, Štěstí: 1130) Životů: 5 253 800
            Patro 9 = Úroveň 245 Drak temnot (Síla: 4740, Obratnost: 1665 Inteligence: 1640 Výdrž: 4460, Štěstí 1150) Životů: 5 485 800
            Patro 10 = Úroveň 250 Rytíř Černé lebky (Síla: 4840, Obratnost: 1700 Inteligence: 1675, Výdrž: 4560, Štěstí: 1170) Životů: 5 722 800

            11. Podzemí
            Cirkus hrůzy
            Otevře se po splnění předchozího podzemí
            Patro 1 = Úroveň 255 Klaun Vtipoplesk (Síla: 4940, Obratnost: 1735, Inteligence: 1710, Výdrž: 4660, Štěstí: 1190) Životů: 5 964 800
            Patro 2 = Úroveň 260 Slepý vrhač nožů (Síla: 1270, Obratnost: 5040, Inteligence: 1260, Výdrž: 4760, Štěstí: 1835) Životů: 4 969 440
            Patro 3 = Úroveň 265 Gnóm liliput (Síla: 5140, Obratnost: 1805, Inteligence: 1780, Výdrž: 4860, Štěstí: 1230) Životů: 6 463 800
            Patro 4 = Úroveň 270 Vousatá dáma (Síla: 5240, Obratnost: 1840, Inteligence: 1815, Výdrž: 4960, Štěstí: 1250) Životů: 6 720 800
            Patro 5 = Úroveň 275 Šílený žonglér (Síla 1325, Obratnost: 1345, Inteligence: 5420, Výdrž: 4980, Štěstí: 1935) Životů: 2 748 960
            Patro 6 = Úroveň 280 Siamská dvojčata (Síla 1370, Obratnost: 5440, Inteligence: 1360, Výdrž: 5160, Štěstí: 1975) Životů: 5 799 840
            Patro 7 = Úroveň 285 Šprýmař Bronko (Síla 5540, Obratnost: 1945, Inteligence: 1920, Výdrž: 5260, Štěstí: 1310) Životů: 7 521 800
            Patro 8 = Úroveň 290 Hadí muž (Síla 1420, Obratnost: 5640, Inteligence: 1410, Výdrž: 5360, Štěstí: 2045) Životů: 6 239 040
            Patro 9 = Úroveň 295 Madame Mystique (Síla 1425, Obratnost: 1445, Inteligence: 5820, Výdrž: 5380, Štěstí: 2075) Životů: 3 184 960
            Patro 10 = Úroveň 300 Hrůzostrašný klaun Beppo (Síla: 5840, Obratnost: 2050, Inteligence: 2025, Výdrž: 5560, Štěstí: 1370) Životů: 8 787 200

            12. Podzemí
            Peklo
            Otevře se po splnění předchozího podzemí
            Patro 1 = Úroveň 305 Neklidná duše (Síla 1475, Obratnost: 1495, Inteligence: 6020, Výdrž: 5580, Štěstí: 2145) Životů: 3 414 960
            Patro 2 = Úroveň 310 Rozzuřená duše (Síla: 1500, Obratnost: 1520, Inteligence: 6120, Výdrž: 5680, Štěstí: 2180) Životů: 3 532 960
            Patro 3 = Úroveň 315 Stará duše (Síla: 6140, Obratnost: 2155, Inteligence: 2130, Výdrž: 5860, Štěstí: 1430) Životů: 9 258 800
            Patro 4 = Úroveň 320 Trýznitel (Síla: 1570, Obratnost: 6240, Inteligence: 1560, Výdrž: 5960, Štěstí: 2255) Životů: 7 652 640
            Patro 5 = Úroveň 325 Chuchvalec duší (Síla: 1575, Obratnost: 1595, Inteligence: 6420, Výdrž: 5980, Štěstí: 2285) Životů: 3 898 960
            Patro 6 = Úroveň 330 Bičař (Síla: 6440, Obratnost: 2260, Inteligence: 2235, Výdrž: 6160, Štěstí: 1490) Životů: 10 194 800
            Patro 7 = Úroveň 335 Pekelný pes (Síla: 1645, Obratnost: 6540, Inteligence: 1635, Výdrž: 6260, Štěstí: 2360) Životů: 8 413 440
            Patro 8 = Úroveň 340 Vůdcova hromada (Síla: 6640, Obratnost: 2330, Inteligence: 2305, Výdrž: 6360, Štěstí: 1530) Životů: 10 843 800
            Patro 9 = Úroveň 345 Ďáblův advokát (Síla: 6740, Obratnost: 2365, Inteligence: 2340, Výdrž: 6460, Štěstí: 1550) Životů: 11 175 800
            Patro 10 = Úroveň 350 Belzeboss (Síla: 6840, Obratnost: 2400, Inteligence: 2375, Výdrž: 6560, Štěstí: 1570) Životů: 11 512 800

            13. Podzemí
            Sídlo Playa games
            Otevře se po splnění předchozího podzemí
            Patro 1 = Úroveň 355 Hellgore Pekelný (Síla 7570, Obratnost: 2655, Inteligence: 2630, Výdrž: 7290, Štěstí: 1716) Životů: 12 976 200
            Patro 2 = Úroveň 360 Kouzelná víla Jindra (Síla: 1970, Obratnost: 1990, Inteligence: 8000, Výdrž: 7560, Štěstí: 2838) Životů: 5 458 320
            Patro 3 = Úroveň 365 Tryskáč Panty Raider (Síla: 8290, Obratnost: 2908, Inteligence: 2882, Výdrž: 8010, Štěstí: 1860) Životů: 14 658 300
            Patro 4 = Úroveň 370 Klacek van Hellsing (Síla: 2160, Obratnost: 2180, Inteligence: 8760, Výdrž: 8320, Štěstí: 3104) Životů: 6 173 440
            Patro 5 = Úroveň 375 KOma KOmandér (Síla: 9340 , Obratnost: 3275 , Inteligence: 3250 , Výdrž: 9060 , štěstí: 2070) Životů: 17 032 800
            Patro 6 = Úroveň 380 Hrubián Hanebný (Síla: 2682, Obratnost: 10690, Inteligence: 2672, Výdrž: 10410, Štěstí: 3812) Životů: 15 864 840
            Patro 7 = Úroveň 385 Ben Utrhovec (Síla: 2888, Obratnost: 2908, Inteligence: 11670, Výdrž: 11230, štěstí : 4122) Životů: 8 669 560
            Patro 8 = Úroveň 390 Honza Smluvař (Síla: 12540, Obratnost: 4395, Inteligence: 4370, Výdrž: 12260, štěstí : 2710) Životů: 23 968 300
            Patro 9 = Úroveň 395 Motu s obuškem(Síla: 13540, Obratnost: 4745, Inteligence: 4720, Výdrž: 13260, Štěstí: 2910) Životů: 26 254 800
            Patro 10 = Úroveň 400 Jan Kladivář (Síla: 16840, Obratnost: 5900, Inteligence: 5875, Výdrž: 16560, Štěstí: 3570) Životů: 33 202 800

            14. Podzemí
            Východeros
            Klíč je dostupný pouze z Dolu v pevnosti pokud je 12. podzemí odemčeno
            Patro 1 = Úroveň 310 Robert Bečkolog (Síla: 6 040, Obratnost: 2 120, Inteligence: 2 095, Výdrž: 5 760, Štěstí: 1 410) Životů: 8 956 800
            Patro 2 = Úroveň 320 Levák Hrůza (Síla: 6 240, Obratnost: 2 190, Inteligence: 2 165, Výdrž: 5 960, Štěstí: 1 450) Životů: 9 565 800
            Patro 3 = Úroveň 330 Péťa Pasák (Síla: 3 200, Obratnost: 3 240, Inteligence: 13 040, Výdrž: 12 160, Štěstí: 4 640) Životů: 8 049 920
            Patro 4 = Úroveň 340 Holundor (Síla: 13 280, Obratnost: 4 660, Inteligence: 4 610, Výdrž: 12 720, Štěstí: 3 060) Životů: 21 687 600
            Patro 5 = Úroveň 350 Drako Ohrožovatel (Síla: 13 680, Obratnost: 4 800, Inteligence: 4750, Výdrž: 13 120, Štěstí: 3 140) Životů: 23 025 600
            Patro 6 = Úroveň 360 Zázvorová Slepýšice (Síla: 5 910, Obratnost: 5 970, Inteligence: 24 000, Výdrž: 22 680, Štěstí: 8 514) Životů: 16 374 960
            Patro 7 = Úroveň 370 Královna matka (Síla: 6 540, Obratnost: 26 040, Inteligence: 6 510, Výdrž: 25 200, Štěstí: 9 327) Životů: 37 396 800
            Patro 8 = Úroveň 380 Minipudl (Síla: 32 070, Obratnost: 11 244, Inteligence: 11 166, Výdrž: 31 230, Štěstí: 7 020) Životů: 59 493 152
            Patro 9 = Úroveň 390 (Síla: 50 160, Obratnost: 17 580, Inteligence: 17 480, Výdrž: 49 040, Štěstí: 10 840) Životů: 95 873 200
            Patro 10 = Úroveň 400 Joffrey král despota (Síla: 16 800, Obratnost: 16 880, Inteligence: 67 680, Výdrž: 65 920, Štěstí: 23 840) Životů: 52 867 840
            Patro 11 = Úroveň 410 Padouch pohodář (Síla: 8 720, Obratnost: 34 720, Inteligence: 8 680, Výdrž: 33 600, Štěstí: 12 436) Životů: 55 238 400
            Patro 12 = Úroveň 420 Brigita (Síla: 11 100, Obratnost: 11 200, Inteligence: 45 000, Výdrž: 42 800, Štěstí: 15 940) Životů: 36 037 600
            Patro 13 = Úroveň 430 Sněhulák a stínový vlk (Síla: 45 800, Obratnost: 16 060, Inteligence: 15 935, Výdrž: 44 400, Štěstí: 10 170) Životů: 95 682 000
            Patro 14 = Úroveň 440 Žena v rudém ,(Síla: 11 800, Obratnost: 47 000, Inteligence: 11 750, Výdrž: 45 600, Štěstí: 16 805) Životů: 80 438 400
            Patro 15 = Úroveň 450 Všehoschopná Briena (Síla: 57 840, Obratnost: 20 280, Inteligence: 20 130, Výdrž: 56 160, Štěstí: 12 780) Životů: 126 640 800
            Patro 16 = Úroveň 460 Ulrich Deklasovač (Síla: 59 280, Obratnost: 20 784, Inteligence: 20 634, Výdrž: 57 600, Štěstí: 13 068) Životů: 132 768 000
            Patro 17 = Úroveň 470 Beztvářník (Síla: 15 120, Obratnost: 15 240, Inteligence: 61 200, Výdrž: 58 560, Štěstí: 21 648) Životů: 55 163 520
            Patro 18 = Úroveň 480 Krutognóm (Síla: 18 060, Obratnost: 18 200, Inteligence: 73 080, Výdrž: 70 000, Štěstí: 25 844) Životů: 67 340 000
            Patro 19 = Úroveň 490 Ochránce (Síla: 74 200, Obratnost: 26 012, Inteligence: 25 837, Výdrž: 72 240, Štěstí: 16 254) Životů: 177 349 200
            Patro 20 = Úroveň 500 Neuhořelka (Síla: 19 040, Obratnost: 75 880, Inteligence: 18 970, Výdrž: 73 920, Štěstí: 27 055) Životů: 148 135 680

            15. Podzemí
            Věž - seznam zde (zatím) není dostupný

            16. Podzemí
            Starodávná škola magie
            Odemčeno po dosažení úrovně 200
            Patro 1 = Úroveň 250 Zlobouk (Síla: 1 400, Obratnost: 11 000, Inteligence: 1 400, Výdrž: 35 000, Štěstí: 4 500) Životů: 62 500 000
            Patro 2 = Úroveň 250 Kyselý Argus (Síla: 9 722, Obratnost: 2 404, Inteligence: 2 426, Výdrž: 43 730, Štěstí: 4 764) Životů: 79 681 528
            Patro 3 = Úroveň 330 Kámoš Chloupek (Síla: 1 550, Obratnost: 11 290, Inteligence: 13 040, Výdrž: 44 000, Štěstí: 4 800) Životů: 68 425 000
            Patro 4 = Úroveň 272 A. von Výtka (Síla: 13 280, Obratnost: 4 660, Inteligence: 4 610, Výdrž: 12 720, Štěstí: 3 060) Životů: 21 687 600
            Patro 5 = Úroveň 280 Švindlkadeř (Síla: 3 869, Obratnost: 3 865, Inteligence: 12 249, Výdrž: 49 255, Štěstí: 7 662) Životů: 39 995 056
            Patro 6 = Úroveň 287 Drsnokuk (Síla: 4 465, Obratnost: 12 440, Inteligence: 4 430, Výdrž: 54 100, Štěstí: 7 960) Životů: 94 220 000
            Patro 7 = Úroveň 295 Polibkokaz (Síla: 3 910, Obratnost: 12 980, Inteligence: 3 850, Výdrž: 54 500, Štěstí: 7 970) Životů: 96 325 000
            Patro 8 = Úroveň 302 Strážce zlatého vejce (Síla: 14 874, Obratnost: 3 132, Inteligence: 1 986, Výdrž: 58 295, Štěstí: 8 022) Životů: 138 640 080
            Patro 9 = Úroveň 310 Jemný obr (Síla:14 470, Obratnost: 5 540, Inteligence: 5 569, Výdrž: 70 050, Štěstí: 10 197) Životů: 95 873 200
            Patro 10 = Úroveň 317 Horší kluk z lepší rodiny (Síla: 5 911, Obratnost: 4 338, Inteligence: 12 174, Výdrž: 70 050, Štěstí: 8 540) Životů: 71 282 872
            Patro 11 = Úroveň 325 Nestoudný kajícník (Síla: 3 221, Obratnost: 3 221, Inteligence: 16 577, Výdrž: 61 970, Štěstí: 8 964) Životů: 64 459 324
            Patro 12 = Úroveň 332 Ten velmi nadaný (a potom taky Ron) (Síla: 9 722, Obratnost: 2 404, Inteligence: 2 426, Výdrž: 43 730, Štěstí: 4 764) Životů: 79 681 528
            Patro 13 = Úroveň 340 Stumbledoor (Síla: 5 151, Obratnost: 5 237, Inteligence: 18 553, Výdrž:79 880, Štěstí:12 130) Životů: 90 152 560
            Patro 14 = Úroveň 346 Pedy Krysák (Síla: 5 875, Obratnost: 20 170, Inteligence: 5 870, Výdrž: 72 300, Štěstí: 9 320) Životů:168 640 000
            Patro 15 = Úroveň 355 Ďábelská Dolores (Síla: 5 650, Obratnost: 5 744, Inteligence: 19 876, Výdrž: 86 520, Štěstí: 12 519) Životů: 104 723 808
            Patro 16 = Úroveň 362 Nepříjemně moc inferi (Síla: 19 163, Obratnost: 9 228, Inteligence: 9 077, Výdrž: 96 410, Štěstí: 13 359) Životů: 306 222 272
            Patro 17 = Úroveň 370 Bella Brutál (Síla: 7 773, Obratnost: 7 772, Inteligence: 19 358, Výdrž: 91 315, Štěstí: 13 191) Životů: 116 878 632
            Patro 18 = Úroveň 377 Lucius čisté krve (Síla: 5 774, Obratnost: 5 775, Inteligence: 24 520, Výdrž: 96 430, Štěstí: 13 751) Životů: 125 754 360
            Patro 19 = Úroveň 385 Miloučký mazlíček (Síla: 12 400, Obratnost: 29 300, Inteligence: 12 600, Výdrž: 130 350, Štěstí: 10 840) Životů: 379 430 016
            Patro 20 = Úroveň 400 Však ty víš kdo... (Síla: 8 447, Obratnost: 8 378, Inteligence: 30 585, Výdrž: 126 420, Štěstí: 18 375) Životů: 190 324 704

            17. Podzemí
            Hemorridor
            Klíč je dostupný pouze z Dolu v pevnosti pokud je 12. podzemí odemčeno
            Patro 1 = Úroveň 200 Vlk a zvíře (Síla: 8.800, Obratnost: 1.120, Inteligence: 1.120, Výdrž: 28.000, Štěstí: 3.600) Životů: 28.140.000
            Patro 2 = Úroveň 213 Tři princezny (Síla: 8.069, Obratnost: 1.995, Inteligence: 2.014, Výdrž: 36.296, Štěstí: 3.954) Životů: 38.836.720
            Patro 3 = Úroveň 228 Král Krasoň (Síla: 1.333, Obratnost: 1.333, Inteligence: 9.709, Výdrž: 37.840, Štěstí: 4.128) Životů: 17.330.720
            Patro 4 = Úroveň 242 Šmejdil (Síla: 1.749, Obratnost: 10.965, Inteligence: 1.762, Výdrž: 40.940, Štěstí: 5.287) Životů: 39.793.680
            Patro 5 = Úroveň 258 Bleší trio (Síla: 3.559, Obratnost: 11.269, Inteligence: 3.559, Výdrž: 45.315, Štěstí: 7.049) Životů: 46.946.340
            Patro 6 = Úroveň 273 Sešívaný velitel (Síla: 11.818, Obratnost: 4.209, Inteligence: 4.209, Výdrž: 51.395, Štěstí: 7.562) Životů: 70.411.152
            Patro 7 = Úroveň 289 Jednoruký bandita (Síla: 3.832, Obratnost: 12.720, Inteligence: 3.773, Výdrž: 53.410, Štěstí: 7.811) Životů: 61.955.600
            Patro 8 = Úroveň 305 Šmakoun (Síla: 3.163, Obratnost: 3.163, Inteligence: 15.023, Výdrž: 58.878, Štěstí: 8.102) Životů: 36.033.336
            Patro 9 = Úroveň 319 Nohshledi (Síla: 14.904, Obratnost: 5.706, Inteligence: 5.736, Výdrž: 72.152, Štěstí: 10.503) Životů: 115.443.200
            Patro 10 = Úroveň 333 Chobotnička z druhého patra (Síla: 6.207, Obratnost: 12.783, Inteligence: 6.207, Výdrž: 73.553, Štěstí: 8.967) Životů: 98.266.808
            Patro 11 = Úroveň 348 Velerukáv (Síla: 17.737, Obratnost: 3.446, Inteligence: 3.466, Výdrž: 66.115, Štěstí: 9.591) Životů: 115.370.672
            Patro 12 = Úroveň 362 Urči si ruku (Síla: 18.561, Obratnost: 6.602, Inteligence: 6.602, Výdrž: 83.598, Štěstí: 11.886) Životů: 151.730.368
            Patro 13 = Úroveň 377 Našeptávač zmijoplaz (Síla: 5.718, Obratnost: 5.813, Inteligence: 20.594, Výdrž: 88.667, Štěstí: 13.464) Životů: 67.032.252
            Patro 14 = Úroveň 392 Běloboj osamělý (Síla: 6.639, Obratnost: 22.792, Inteligence: 6.639, Výdrž: 81.699, Štěstí: 10.532) Životů: 128.430.830
            Patro 15 = Úroveň 408 Kroutitel Olifantíků (Síla: 6.497, Obratnost: 6.606, Inteligence: 22.857, Výdrž: 99.498, Štěstí: 24.397) Životů: 81.389.360
            Patro 16 = Úroveň 424 (Zatím) živá armáda (Síla: 22.421, Obratnost: 10.797, Inteligence: 10.620, Výdrž: 112.800, Štěstí: 15.630) Životů: 239.700.000
            Patro 17 = Úroveň 440 Pravoučice zápředná (Síla: 9.250, Obratnost: 23.036, Inteligence: 9.250, Výdrž: 108.665, Štěstí: 15.697) Životů: 191.685.056
            Patro 18 = Úroveň 456 Král devaterník (Síla: 29.669, Obratnost: 6.998, Inteligence: 6.998, Výdrž: 116.680, Štěstí: 16.639) Životů: 266.613.792
            Patro 19 = Úroveň 474 Hauronova Huba (Síla: 36.039, Obratnost: 15.498, Inteligence: 15.498, Výdrž: 160.331, Štěstí: 22.927) Životů: 380.786.112
            Patro 20 = Úroveň 500 Mrtvomacek (Síla: 38.231, Obratnost: 10.473, Inteligence: 10.474, Výdrž: 158.088, Štěstí: 22.969) Životů: 396.010.432

            18. Podzemí
            Démonický portál - seznam zde není dostupný

            19. Podzemí
            Severská božstva
            Klíč je dostupný v dole na drahokamy po dosažení úrovně 180+
            Patro 1 = Úroveň 210 Heimdall (Síla: 8.000, Obratnost: 2.000, Inteligence: 2.000, Výdrž: 36.000, Štěstí: 4.00) Životů: 43.560.000
            Patro 2 = Úroveň 240 Valkýry (Síla: 10.965, Obratnost: 1.762, Inteligence: 12.000, Výdrž: 40.500, Štěstí: 5.000) Životů: 55.687.500
            Patro 3 = Úroveň 270 Hel (Síla: 4.000, Obratnost: 4.000, Inteligence: 11.500, Výdrž: 51.000, Štěstí: 7.500) Životů: 31.416.000
            Patro 4 = Úroveň 305 Thór (Síla: 15.000, Obratnost: 3.500, Inteligence: 3.500, Výdrž: 58.500, Štěstí: 7.500) Životů: 101.351.256
            Patro 5 = Úroveň 330 Ódin (Síla: 12.500, Obratnost: 6.000, Inteligence: 6.000, Výdrž: 73.500, Štěstí: 7.049) Životů: 137.445.008
            Patro 6 = Úroveň 360 Loki (Síla: 6.500, Obratnost: 18.500, Inteligence: 6.500, Výdrž: 83.500, Štěstí: 11.500) Životů: 135.938.000
            Patro 7 = Úroveň 390 Ymir (Síla: 22.500, Obratnost: 6.500, Inteligence: 6.500, Výdrž: 81.500, Štěstí: 10.500) Životů: 143.440.000
            Patro 8 = Úroveň 420 Had Midgardu (Síla: 10.500, Obratnost: 22.500, Inteligence: 10.500, Výdrž: 112.500, Štěstí: 15.500) Životů: 212.850.000
            Patro 9 = Úroveň 455 Vlk Fenris (Síla: 29.500, Obratnost: 7.000, Inteligence: 7.500, Výdrž: 115.000, Štěstí: 16.000) Životů: 235.290.000
            Patro 10 = Úroveň 500 Surtr (Síla: 38.500, Obratnost: 10.500, Inteligence: 10.500, Výdrž: 158.000, Štěstí: 23.000) Životů: 354.552.000

            20. Podzemí
            Severská božstva
            Klíč je dostupný v dole na drahokamy po dosažení úrovně 200+
            Patro 1 = Úroveň 210 (Chlad) Zpívajíví sirény (Síla: 2.000, Obratnost: 2.000, Inteligence: 8.000, Výdrž: 80.000, Štěstí: 4.00) Životů: 52.800.000
            Patro 2 = Úroveň 240 (Blesk) Kyklop Polyfémos ,,Oko za oko!"(Síla: 12.000, Obratnost: 4.000, Inteligence: 4.000, Výdrž: 100.000, Štěstí: 5.000) Životů: 187.500.000
            Patro 3 = Úroveň 270 (Oheň) Kerberos (Síla: 6.000, Obratnost: 16.000, Inteligence: 6.000, Výdrž: 120.000, Štěstí: 6.00) Životů: 201.600.000
            Patro 4 = Úroveň 305 (Chlad) Medůza (Síla: 8.000, Obratnost: 8.000, Inteligence: 20.000, Výdrž: 140.000, Štěstí: 7.000) Životů: 132.300.000
            Patro 5 = Úroveň 330 (Oheň) Athéna (Síla: 10.000, Obratnost: 10.000, Inteligence: 24.000, Výdrž: 180.000, Štěstí: 8.000) Životů: 163.200.000
            Patro 6 = Úroveň 360 (Blesk) Herkules (Síla: 28.000, Obratnost: 12.000, Inteligence: 12.000, Výdrž: 180.000, Štěstí: 10.000) Životů: 499.500.000
            Patro 7 = Úroveň 390 (Oheň) Árés (Síla: 32.000, Obratnost: 14.000, Inteligence: 14.000, Výdrž: 200.000, Štěstí: 11.000) Životů: 600.000.000
            Patro 8 = Úroveň 420 (Chlad) Poseidón (Síla: 16.000, Obratnost: 36.000, Inteligence: 16.000, Výdrž: 220.000, Štěstí: 12.000) Životů: 567.600.000
            Patro 9 = Úroveň 455 (Oheň) Hádés (Síla: 28.000, Obratnost: 40.000, Inteligence: 28.000, Výdrž: 250.000, Štěstí: 13.000) Životů: 697.500.000
            Patro 10 = Úroveň 500 (Blesk) Zeus (Síla: 33.333, Obratnost: 33.333, Inteligence: 44.444, Výdrž: 300.000, Štěstí: 15.000) Životů: 459.000.000

            21. Podzemí
            Hospoda temných dvojníků
            Klíč je dostupný v dole na drahokamy po dosažení úrovně 270+
            Seznam (zatím) není dostupný
            Last edited by Chicony; 12 August 2022, 01:14 PM.

            Comment


             #13
             Pevnost

             Putování světem a plnění úkolů je skvělé, ale návrat domů je také příjemný. Jste již známým hrdinou, tak proč si nezaložit vlastní pevnost s mnoha budovami a vojáky?


             Vstup přes: Tlačítko Pevnost v menu / Pevnost na obrazovce města / Tlačítko F
             Vyžaduje úroveň 25+
             1. Lišta pevnosti se dřevem, kameny, vojáky, lučištníky a mágy.
             2. Přepadení pevností ostatních hráčů kliknutím na tlačítko útoku.
             3. Kliknutím na medaili se přepnete na temnou stranu pevnosti: podsvětí.
             Po dosažení 25. úrovně Vám bude umožněno postavit první úroveň v pevnosti (hlavní budova uprostřed)
             Začínáte s malou veností, poté s chatrčí dřevorubce, který produkuje dřevo. Tuto surovinu potřebujete na stavbu jiných budov.
             Dřevo a kámen je nezbytné k tomu, abyste mohli stavět jiné budovy a vylepšovat stávající. Dřevo a kámen může být odcizen během útoku. Suroviny můžete ochránit tím, že kliknete na kamenolom nebo dřevorubeckou chýši a tím suroviny vyzvednout.
             Stačí přejet kurzorem po různých místech pevnosti a hra Vám zobrazí podmínky, které jsou potřeba pro postavení určitých budov.
             Pokud nasbíráte dostatek surovin k tomu, abyste mohli budovu postavit nebo vylepšit, zobrazé se vám tam zelený vykřičník. Pozor! Můžete stavět pouze jednu budovu ve stejnou chvíli.

             Seznam budov:

             Pevnost (max. úroveň 20): Vylepšujte pevnost, abyste před útoky ochránili stále více zdrojů. Čas od času klikněte na dřevorubcovu chýši a lom a přeneste suroviny do své pevnosti.
             Síň rytířů (max. úroveň 20): Síně rytířů celého vašeho cechu pracují společně. Síň rytířů každého člena cechu přispívá 1 bodem za úroveň budovy. Čím vyšší je celkový počet členů cechu, tím cennější jsou drahokamy v drahokamovém dole každého člena cechu.
             Dřevorubecká chýše (max. úroveň 20): Produkuje x dřeva/hod. Vylepšete ji, abyste zrychlili výrobu a zvýšili kapacitu skladování. Pozor: Ostatní hráči vám z ní mohou ukrást dřevo.
             Kamenolom (max. úroveň 20): produkuje x kamene / hodinu. Vylepšete ji, abyste zrychlili produkci a zvýšili kapacitu skladování. Pozor: ostatní hráči vám odtud mohou ukrást kámen. Výroba kamene je pomalejší než výroba dřeva, ale ve hře potřebujete méně kamene než dřeva.
             Dělnická ubikace (max. úroveň 15): Vylepšete ji, abyste urychlili stavbu budov (a snížili náklady na houby, pokud chcete budovu dokončit okamžitě). Vaši dělníci navíc budou rychleji nacházet drahokamy (Důl na drahokamy).
             Důl na drahokamy (max. úroveň 100): Vaši dělníci pro vás najdou drahokamy a umístí je do vašeho batohu. Drahokamy můžete použít k vylepšení svých předmětů. Předměty se sloty lze nalézt od 25. úrovně. Kromě toho lze v dole nalézt také klíče k podzemím v pozdější fázi hry. Úroveň 21+ vyžaduje plně vylepšenou pevnost 20. úrovně. Důl na drahokamy od úrovně 25 umožňuje hledat drahokamy a zároveň vylepšovat budovu.
             Drahokamy se dodávají ve třech různých velikostech a sedmi barvách:
             • Modrý drahokam: zvyšuje váš atribut síly
             • Žlutý drahokam: zvyšuje atribut obratnosti
             • Zelený drahokam: zvyšuje váš atribut inteligence
             • Červený drahokam: zvyšuje váš atribut štěstí
             • Fialový drahokam: zvyšuje váš atribut výdrže
             • Černý drahokam: zvyšuje všechny atributy. K odemknutí černých drahokamů potřebuje jeden z členů vašeho cechu Síň rytířů 15. úrovně.
             • Oranžový drahokam: zvyšuje váš hlavní atribut a konstituci. Oranžové drahokamy se odemknou nalezením prvního legendárního předmětu v legendárním dungeonu. Čím více legendárních předmětů máte, tím vyšší je šance na získání oranžového drahokamu. Legendární drahokamy jsou univerzální a mění hlavní atribut v závislosti na třídě nositele.
             Pokladnice (max. úroveň 45): V batohu můžete mít normálně 5 předmětů. Potřebujete jich více? Postavte a vylepšete si pokladnici a získejte až 15 dalších slotů! Potřebujete jich ještě více? Vylepšete si pokladnici z 16. na 45. úroveň, abyste odemkli truhlu a získali dalších 30 slotů pro své vybavení. Do truhly se dostanete kliknutím na ikonu svého avatara vpravo nahoře. Úrovně 21+ lze postavit až po vylepšení hlavní budovy na úroveň 20.
             Tajný sklad (součástí Pokladnice): Zde můžete ukládat dřevo a kámen z událostí, úkolů, kola štěstí a denního přihlašovacího kalendáře. Kapacita tajného skladu je 30 % kapacity vaší hlavní budovy. Všechny uložené suroviny jsou zde v bezpečí a nelze je ukrást. Abyste je mohli použít, musíte je nejprve přenést do své hlavní budovy.
             Akademie (max. úroveň 20): můžete zde získat další XP. Čím vyšší je úroveň, tím rychleji získáváte XP. XP se odvíjí od úrovně budovy a úrovně vaší postavy.
             Kasárny (max. úroveň 15): Chcete útočit na ostatní hráče? Pak instruujte své vojáky v kasárnách. Maximální počet vojáků je určen úrovní vylepšení budovy.
             Opevnění (max. úroveň 20): Chcete se chránit před útoky ostatních hráčů? Pak postavte opevnění! Poskytují dodatečnou ochranu před útoky na Vaši pevnost.
             Lučištnický spolek (max. úroveň 15): Potřebujete větší ochranu? Vycvičte lučištníky.
             Magická věž (max. úroveň 15): Co je lepší než opevnění a lučištníci? Opevnění s lučištníky a bojovými mágy! Útočící hráč ví, zda máte bojové mágy, ale ne kolik, protože se mohou stát neviditelnými.
             Kovárna (max. úroveň 20): Vaši vojáci, lučištníci a bojoví mágové nejsou dost silní? Pak si vylepšete kovárnu a zvyšte úroveň svých bojových jednotek.

             Tipy:
             • Některé budovy nebo vylepšení nevyžadují pouze suroviny, ale také nějakou minimální úroveň pevnosti a jiných budov. Veškeré budovy mohou být postaveny bez použití hub.
             • Množství surovina kapacitu skladu lze vidět nahorní liště. Můžete zde také najmout vojáky a zvýšit jejich úroveň pomocí kovárny.
             • Po vhození drahokamu do toalety se přičte pouze 30 many bez ohledu na typ a velikost. Stejně jako u lektvarů se také z toalety nic nevrátí. Nelze tedy například měnit drahokam síly na drahokam inteligence či obratnosti.
             Útoky na jiné hráče
             Nudí se vaší vojáci? Tak na někoho zaútočte. Použijte tlačítko v levém dolním rohu k útoku na jiné hráče v okolí (pevnost v síni slávy). Pokud se vám nelíbí výběr, můžete počkat 5 minut na jiný nebo utratit zlato. Před útokem je zobrazena možná kořist. Navíc také můžete vidět opevnění, lukostřelcé a bojové mágy - ale pouze pokud má protivník bojové mágy. Jejich počet je neznámý, protože se dokážou zneviditelnit.
             Máte protivníka?
             Potom vyberte počet vojáků, který chcete poslat do boje. Pamatujte, že se již nevrátí. Útok na pevnost 25. úrovně s 8 30ti úrovňovými vojáky nedává smysl. Navíc si pamatujte, že možná kořist by měla být vyšší, než byla cena výcviku vojáků.
             Pevnostní bitvy představuji klasickou Shakes & Fidget bitvu. Nejdříve vaši vojácí útočí na opevnění, potom musí porazit lukostřelce a nakonec bojové mágy. Vyhráli jste? Skvělé! Budete odměněni dřevem a kameny Vašeho protivníka.

             Obrana proti jiným hráčům
             Všichni lukostřelci a bojoví mágové, kteří jsou v boji poraženi, jsou ztraceni. Musíte vycvičit nové. Navíc jste přišli také o nějaké dřevo a kameny.

             Vyhrané a ztracené suroviny
             Vyhrát můžete pouze pokud vyhlásíte útok. Prohrát můžete jen tehdy, pokud jste napadeni. Po vybudování pevnosti 1. úrovně, jsou vaše suroviny ochráněny na 48h. Poté jsou vaše suroviny kradeny podle následujících výpočtů:
             Pokud vás hráč porazí, bude odměněn 50% z vaších neochráněných surovin (které nejsou v pevnosti). Navíc dostane 10% ze surovin, které má uchované v pevnosti. Po útoku je pevnost ochráněna na 24 hodin a mohou vám ukrást pouze 50% surovin, které nejsou v pevnosti.

             Uvedu příklad pro kámen a stejně to platí i pro dřevo:
             Úroveň vaší pevnosti: 10
             Úroveň pevnosti protivníka: 10

             Protivník má 100 kamene v kamenolomu a 1000 kamene v pevnosti -> hra vypočítá, kolik dostanete surovin (50% z kamenolomu a 10% z pevnosti = 150 kamene
             Nejdříve se budou suroviny brát z kamenolomu. Hráč má 100 kamene v kamenolomu a ten se mu odečte + se mu odečte 50 kamene v pevnosti (50+100=150).

             Další příklad:
             Úroveň vaší pevnosti: 10
             Úroveň pevnosti protivníka: 9

             V tomto případě dostanete 50% z kamenolomu a pouze 6.5% (není to přesná hodnota) z pevnosti
             Pokud bude mít protivník o 2 úrovně nižší pevnost jak vy, dostanete 50% z kamenolomu a 4% z pevnosti.
             V případě, že je o 3. úrovně pod vámi, nedostanete z něho nic.

             Dostanete bonus, když útočíte na jiného hráče v pevnosti - dostanete o něco více dřeva a kamení při výhře, které vám poskytne přímo hra a ne protivník. Pokud je Vaše pevnost na stejné úrovni jako protivníkova, tak dostanete tolik dřeva/kamene, které vyprodukuje protivník za jednu hodinu. Pokud jste o 1 úroveň výš, dostanete množství za 45 min produkce, o 2 úrovně za 30 min a o 3 za 15 min. Pokud jste o 4 úrovně výš, nedostanete žádný bonus.

             Pokud bude mít protivník úroveň vyšší jak Vy, dostanete stejně, jako kdyby byl na stejné úrovni (50% a 10%)
             Poznámka: vylepšovaní pevnosti je velice důležité. Nicméně, sbírejte suroviny z chýše a kamenolomu co nejčastěji, abyste je mohli ochránit.

             Podsvětí

             Světlé je to, jež s pevností sousedí, ale temný je však svět, který pod ní se nachází.


             Vstup přes: Tlačítko Pevnost v menu 2x / Ikona mince v pevnosti / Tlačítko F 2x
             Vyžaduje úroveň dolu na drahokamy 10+ a přístup do věže
             1. Podsvětní lišta s počtem duší, skřety, trolly a strážcem
             2. Nalákejte hrdinu do svého Podsvětí a získejte jeho Duši.
             3. Kliknutím na medaili přepínáte mezi Podsvětím a Pevností.
             Abyste získali přístup do Podsvětí, budete potřebovat Srdce Temnoty, mystický kámen, který patří rohatému červenookému démonu. Tento kámen lze najít v dole na drahokamy ve vaší pevnosti (je nutné vylepšení 10. úrovně a otevřenou věž). Vezměte jej a přetáhněte na vaší postavu a poté klikněte na zlatou medaili v pevnosti, abyste vstoupili do podsvětí. Můžete taky kliknout na tlačítko Pevnost jednou nebo dvakrát, abyste přepli mezi Pevností a Podsvětím.
             Podsvětí se zaměřuje na duše padlých hrdinů. Použijte je, abyste vylepšili budovy.

             Seznam budov:

             Srdce temnoty (max. úroveň 15): Střed vašeho podsvětí. Jeho úroveň určuje maximální úroveň ostatních budov vašeho Podsvětí.
             Brána do podsvětí (max. úroveň 15): Nemůžete jednoduše sklízet Duše. Musíte do Podsvětí nalákat hrdiny. Do tvé temné říše vstupují skrze Bránu do Podsvětí. Čím vyšší je úroveň vylepšení, tím více hrdinů můžete každý den nalákat, maximálně však 5. Úrovně vylepšení 6-15 zvyšují odměnu za duši, kterou získáte za poražení hrdiny.
             Extraktor duší (max. úroveň 15): Tento stroj získává duše hrdinů, kteří neuspěli. Úroveň vylepšení určuje kapacitu a rychlost sklízení duší. Využívejte jej pravidelně!
             Mučírna (max. úroveň 15): Čím vyšší je Úroveň vylepšení, tím více Duší můžete z hrdinů sklízet.
             Skřetí jáma (max. úroveň 15): Goblini tvoří první linii proti útočícím hrdinům. Nejsou silní, ale čím více, tím lépe.
             Trollí blokáda (max. úroveň 15): "Nekrmte trolla" není správné! Pokud hrdina porazí vaše gobliny, čelí jako dalším trollům. Čím vyšší je úroveň vylepšení, tím silnější a lépe vybavení vaši Trollové budou. Nakrmte je!
             Strážce (max. úroveň 15): Skutečná noční můra pro všechny hrdiny! Strážce zničí to, co z hrdiny zbylo. Je to nejsilnější jednotka ve vaší armádě Podsvětí. Chceš ji posílit? Dobrá zpráva: lze ho vylepšit!
             Gladiátor cvičitel (max. úroveň 15): Gladiátor trénuje tvou postavu, společníky a zvířata a zvyšuje tak tvé poškození kritickými zásahy. Zní to dobře? Je úžasný!
             Zlatý důl (max. úroveň 100): Zlatý důl produkuje - překvapení! - Zlato. Vylepšete budovu a získejte ještě více zlata. Pamatujte, že na zlato nejste nikdy příliš staří! Získávejte ho pravidelně! Vylepšete důl na 25. úroveň a můžete získat zlato i při vylepšování budovy. Úroveň 16+ vyžaduje kompletně vylepšený Podzemní svět 15. úrovně.
             Adventuromat (max. úroveň 15): Stroje času nemusí být modré. Tento vám umožní spotřebovat nevyužitou Touhu po dobrodružství. Čím vyšší je úroveň vylepšení Adventuromaticu, tím více nevyužité Touhy po dobrodružství může uchovávat. Navíc tento stroj produkuje bonus 1 Žízeň za každé vylepšení (úrovně 1 až 10) a dokonce 2 za každé vylepšení (úrovně 11 až 15).
             • Adventuromatic 1. úrovně: 1 bonusová touha
             • Adventuromatic 2. úrovně: 2 bonusové touhy
             • ...
             • Adventuromatic 10. úroveň: 10 bonusové touhy
             • Adventuromatic 11. úroveň: 12 bonusové touhy
             • Adventuromatic 12. úroveň: 14 bonusové touhy
             • Adventuromatic 15. úroveň: 20 bonusové touhy
             Stroj můžete také naplnit houbami a on za vás vypije nezkonzumovaná hospodská piva, a to až 10 denně.
             Příklad: Máte Adventuromatic 9. úrovně, který má maximální zásobu 36 a produkuje 9 bonusové touhy. V automatu jsou 4 houby, vy ten den utratíte pouze 56 touhy a zbývá vám 44 touhy. Pak Adventuromatic uloží 36 ze 44 nevyužité touhy, vyprodukuje bonusové 9 touhy a promění vaše 4 houby v 80 touhy. Další den budete mít v automatu celkem 36+9+80 = 125 touhy po dobrodružství.
             Veškerou uloženou a vyrobenou touhu můžete použít po půlnoci.

             Tipy:
             • Adventuromatické úkoly vám dávají pouze zlato a zisky.
             • Stroj nepoužívá svitek kouzel pro 11. pivo dne.
             • Víkendové události nemají na stroj vliv!
             Jak získat duše!
             Můžete nalákat nic netuší hrdiny do svého Podsvětí každý den. Přenechte tuto špinavou práci vaši armádě skřetů, trolů a správci. Poražte hrdinu a získejte jeho duší!
             Nalákat ho můžete kliknutím na "Najít hrdinu...". Vyberte svoji oběť v síni slávy a klikněte na ikonu meče, abyste zahájili boj. Hra automaticky vybere hrdinu, čí úroveň je ideální pro získání maximálního počtu duší. Pokud vaše armáda vyhraje, každý poražený hrdina zvyšuje potřebnou úroveň hrdiny o 1 úroveň. Jestli prohraje, úroveň je snížena o 5.
             Výhra nad vyšší úrovní vám nedá více duší, ale porážka nižší úrovně snižuje množství získaných duší. Více duší také získáte vylepšením Mučírny.
             Tip: Hrdina neztrácí duše ani jednotky v jeho Podsvětí!

             Skřeti, trollové & správce
             Silná armáda je dobrá, silnější je ještě lepší. Vylepšujte své jednotky...
             1) vylepšováním budov těchto jednotek. Dostanete více skřetů, trolů a správce se stane silnějším.
             2) vylepšujte samotné jednotky (mají svá políčka v liště podsvětí).
             Last edited by Chicony; 30 September 2022, 06:11 AM.

             Comment


              #14
              Cech

              Opice. Silné. Spolu...
              Země Shakes & Fidget obývají tisíce hrdinů. Cítíte se sami? Nemůžete je všechny porazit? Přidejte se k cechu, protože společně jste silní!


              Vstup přes: Tlačítko Cech v menu / Cech na obrazovce města / Tlačítko G
              1. Členové vašeho cechu
              2. Erb. Vytvořte si svůj erb (vůdce cechu) nebo navrhněte nový.
              3. Ikona meče pro útok na ostatní cechy.
              4. Ikona štítu k obraně vašeho cechu
              5. Ikona nájezdu
              6. Portál cechu (nutná úroveň 99+)
              7. Popis cechu
              8. Vylepšení a houbový katapult
              9. Mazlíček cechu
              10. Chat cechu
              Týmová práce je velmi důležitá, protože členství v cechu přináší mnoho výhod. Buď založte cech (budete potřebovat 10 zlatých a jméno cechu), nebo se přidejte k již existujícímu.
              Nový cech můžete založit za 10 zlatých. Hra Vám také automaticky nabídne cechy, které můžete připojit bez konkrétní pozvánky pro Vás - a to díky otevřené pozvánce od určité úrovně. Filtrovat také můžete dle jazyka. Tyto otevřené pozvánky může zadávat jen a pouze vůdce cechu.
              Tip: Pokud potřebujete opustit cech, klikněte na sebe v seznamu členů a na Vašem avataru vpravo naleznete ikonu pro opuštění cechu.

              Popis cechu
              Představte svůj cech, popište své cíle, oznamte, že hledáte nové členy atd.
              Popis vašeho cechu je viditelný pro všechny hráče. Pokud si mají popis nebo jeho části přečíst pouze členové cechu, můžete část popisu skrýt.
              Toho docílíte znaménky /// - obsah PŘED nimi bude zobrazený pouze interně v cechu.
              Příklad - tučně zvýrazněná část je pouze pro cech
              V 16:00 vyhlásíme nájezd! Všichni se povinně přihlásit!
              ///
              Vítejte v cechu XYZ.
              Chceš se stát členem? Napiš jednomu z našich důstojníků!


              Hodnosti v cechu
              Každý cech má kapacitu 50 členů a skládá se z vůdce cechu, důstojníků a běžných členů.
              Vůdce může zvát, povyšovat, degradovat a vyhazovat hráče, vyhlašovat útoky a nájezdy cechu, měnit popis cechu, měnit popis cechu a schvalovat erb.
              Důstojníci mohou zvát hráče, vyhazovat běžné hráče, vyhlašovat útoky a nájezdy cechu, měnit popis cechu a navrhovat erb.
              Běžní členové mohou pouze navrhovat erb.

              Vylepšování cechu
              Cech má dvě vlastnosti, které si může každý hráč vylepšit, a to poklad a instruktora!
              Každý hráč přidává své osobní dovednostní body do celkového počtu bodů cechu. Kliknutím na ikonu + můžete funkci vylepšit vlastními zlaťáky a houbami.
              Dovednostní body všech hráčů se sečtou a výsledkem je dovednost skupiny.
              Skupinovou dovednost vydělte 5, abyste získali procentuální bonus Instruktora nebo Pokladu. Maximální bonus z těchto vylepšení v rámci cechu je 100%.
              Pokud hráč opustí cech, jeho dovednostní body zmizí. Pokud opustíte svůj cech, vezmete si své dovednostní body s sebou.
              Ceny vylepšení:


              Souboje cechů
              Vůdce cechu nebo důstojník může kliknutím na ikonu meče vyhlásit útok za 100 zlatých, zatímco ostatní členové cechu se mohou kliknutím na ikonu pouze připojit k útoku.
              Na ikonu štítu lze kliknout pouze v případě, že se jiný cech chystá zaútočit na váš cech.

              Ikona meče má dvě funkce:
              - Vůdce cechu a důstojníci:
              Kliknutím na meč se zobrazí síň slávy. Tam můžete vybrat cech, na který chcete zaútočit, a také zjistit, které cechy jsou právě pod útokem, a proto na ně nemůžete zaútočit. Po zobrazení stránky cechu vybraného protivníka musíte znovu kliknout na meč, abyste mohli vyhlásit útok.
              - Ostatní členové cechu:
              Vedle ikony meče se zobrazuje cech, datum a čas útoku. Na přípravu útoku máte 10 hodin.

              Ikona štítu:
              Pokud se jiný cech chystá zaútočit na váš cech, vedle ikony štítu se zobrazí datum a čas útoku. Členové vašeho cechu mají 10 hodin na to, aby se připravili na obranu. Všichni členové cechu se účastní a snaží se svůj cech bránit: Členové, kteří klikli na ikonu štítu, bojují se 100 % svých zásahových bodů, zatímco členové, kteří na ikonu neklikli, mají v nadcházející bitvě pouze 50 %. Poznámka: hráči, kteří se do hry nepřihlásili 14 dní nebo déle, se účastní pouze s 10 % svých zásahových bodů.

              Vítězství v cechovní válce:
              Útočník:
              V případě vítězství získává útočník čest (v závislosti na rozdílu v cti jednotlivých cechů). Výše XP závisí na slávě druhého cechu. Pokud útočník bitvu prohraje, ztrácí cech slávu.
              Obránce:
              Pokud je útok odražen, cech získává slávu (v závislosti na rozdílu v cti cechů). Pokud bránící se cech bitvu prohraje, ztrácí slávu.

              Po boji cechů musí cech 90 minut odpočívat. Teprve po těchto 90 minutách může být napaden jiný cech.

              Nájezdy (cechovní podzemí)
              Po dosažení 50. úrovně odemkne vůdce cechu nájezdy. Pokud jste na úrovni 50+ a jste vůdcem nebo důstojníkem cechu, můžete za 10 tisíc zlatých zahájit nájezd cechu.
              Všichni členové cechu, kteří klikli na možnost připojit se k útoku a jsou členy cechu alespoň 24 hodin, se automaticky účastní cechovního nájezdu bez ohledu na svou úroveň.
              Všichni zúčastnění členové cechu zaútočí na dungeonové příšery podobně jako při cechovním boji. Pokud uspějete, získají všechny zúčastněné postavy bonus XP v poměru ke své úrovni. Kromě toho lze s každým vyčištěným dungeonem vylepšovat vlastnosti vašeho cechu. Pokud prohrajete, můžete to zkusit znovu, ale všechny zlaťáky vynaložené na pokus o vyčištění dungeonu propadnou.
              Tipy:
              • Pokud jste vyčistili dungeon s některým cechem, můžete do stejného dungeonu vstoupit znovu s jiným cechem, ale nezískáte více XP. Každý dungeon přidává vaší postavě XP pouze jednou.
              • Pokud zmeškáte nájezd cechu, protože jste neklikli na tlačítko, abyste se připojili ke svým kolegům z cechu, nedostanete nic a útok nelze opakovat. Budete však mít prospěch z bonusu za vylepšení cechu.
              Cechovní mazlíček


              Vyžaduje vůdce s úrovní postavy 150+, úrovní mazlíčka 100+ a minimálně 10 členů v cechu

              Cechovní mazlíček musí mít minimální úroveň 100 a může být vybrán pouze vůdcem cechu. Atributy cechovního mazlíčka se vypočítávají na základě (až) 25 členů cechu s nejvyššími hlavními atributy. Všechny atributy těchto členů cechu se sečtou (a přepočítají) a vydělí 10. Příklad: Cechovním mazlíčkem je válečník. Členem cechu může být průzkumník se 100k obratnosti, která se změní na 100k síly, protože mazlíček je válečník. Cechovního mazlíčka můžete kdykoliv změnit.

              Úroveň cechovního mazlíčka v boji je založena na maximální úrovni, kterou může mít na základě výše uvedených 25 členů cechu. Úrovně těchto členů cechu se sečtou a vydělí 25. Každý člen cechu si musí vylepšit svůj příspěvek k cechovnímu mazlíčkovi (=osobní dovednost), a to až na maximální úroveň.

              Hodnota Úrovně zvířete na obrázku zobrazuje vaši Osobní dovednost, když pošlete cechovní zvíře do boje. Začíná na hodnotě 0 a lze ji zvýšit až na 600.
              Řádek pod "Maximální (= člen Ø) zobrazuje skupinovou dovednost vašeho cechu, průměrnou úroveň 25 členů cechu s nejvyššími hlavními atributy a představuje aktuální maximální úroveň, se kterou může cechovní mazlíček útočit. Pokud je vaše osobní dovednost nižší než maximální úroveň, použije se pro výpočet boje vaše dovednost. Pokud je vaše Osobní dovednost vyšší, použije se místo ní Maximální úroveň / Dovednost skupiny. Vylepšování Osobní dovednosti nad aktuální maximální úroveň je možné, ale nedoporučuje se, protože se tím nic nezlepší. Proto se zobrazí vyskakovací okno s textem, který vás upozorní, že vaše Osobní dovednost je již na maximu.

              Příklady:
              a) Úroveň mazlíčka: 150, maximum (= Ø člena): 384. Úroveň použitá pro výpočet boje: 150.
              b) Úroveň mazlíčka: 340, maximální (= člen Ø): 384. Úroveň použitá pro výpočet boje: 340.
              c) Úroveň mazlíčka: 400, maximální (= člen Ø): 384. Úroveň použitá pro výpočet boje: 384: 384.
              d) Úroveň mazlíčka: 600 (absolutní maximum!), Maximum (= člen Ø): 384. Úroveň použitá pro výpočty boje: 384.

              Teď už toho o cechovním mazlíčkovi víte hodně, ale co to vlastně znamená? Co umí? Nepřítelem cechovního mazlíčka je strašlivá Hydra. Každý člen cechu může jednou denně vyslat cechovního mazlíčka do boje. Poškození všech útoků se sčítá. Pokud je Hydra poražena, přijde o jednu hlavu a všichni členové získají bonus k denním misím. Druhý den se Hydra vrátí s více hlavami a je ještě nebezpečnější, ale také vám dá vyšší bonus, pokud se vám ji podaří znovu porazit.

              V případě, že se Vám nepodaří Hydru v daný den porazit, ztratí také jednu hlavu (a stane se méně silnou), ale Váš bonus se také sníží.
              Příklad:
              a) poražená pětihlavá hydra -> stane se z ní šestihlavá hydra a tvůj bonus za denní misi se zvýší.
              b) Pětihlavá hydra nebyla poražena -> stane se z ní čtyřhlavá hydra a tvůj bonus za denní mise se sníží.

              Neaktivní hráči a zablokování hráči
              - Souboje cechů:
              Neaktivní i blokovaní hráči bojují pouze s 10 % svých zásahových bodů
              - Cechovní mazlíček:
              Blokovaní hráči jej nezlepšují
              Neaktivní hráči jej zlepšují
              - Vylepšení cechu:
              Blokovaní hráči se nezapočítávají do vylepšení
              Neaktivní hráči přispívají svými cechovními dovednostmi
              - Síň rytířů:
              Neaktivní i blokovaní hráči přispívají svými body do Síně rytířů
              Last edited by Chicony; 8 June 2022, 10:10 AM.

              Comment


               #15
               Pošta

               Ke komunikaci s ostatními hrdiny nepotřebujete vzkaz v láhvi. Máme praktickou poštovní schránku!


               Vstup přes: Tlačítko Pošta v menu / Tlačítko I / Tlačítko B (souboje) / Tlačítko L (přepíná mezi souboji a seznamem přátel)
               Vyžaduje úroveň postavy 10+ (pro odesílání zpráv)
               1. Přepínání mezi poštou, bitvami (hlášení o boji) a seznamem přátel.
               2. Pomocí těchto tlačítek můžete odpovídat na zprávy, mazat je a psát nové nebo mazat celou doručenou poštu (ale oficiální zprávy S&F, které se po chvíli automaticky smažou).
               Zadejte jméno hráče, kterému chcete poslat zprávu. Zobrazí se jeho profil, abyste se ujistili, že zprávu posíláte správnému hráči.
               Můžete mít až 99 osobních zpráv a pozvánek do cechu. Slot 100 je vyhrazen pro zprávy od nás.
               Můžete si uložit až 50 zpráv o boji (aréna, cech, pevnost...). Po překročení limitu budou staré souboje automaticky smazány. Kromě toho budou smazány také po 14 dnech.
               Pokud chcete zprávu o boji uložit, zaškrtněte ji. Pokud jej chcete později smazat, jednoduše zrušte zaškrtnutí.
               Pro rychlejší komunikaci si také můžete přidat přátele do seznamu přátel.

               Tipy:
               • Zprávu můžete poslat celému cechu kliknutím na "Cech". Tuto zprávu obdrží pouze skuteční členové cechu, nikoli však pozvaní hráči.
               • Zprávu můžete poslat až pěti příjemcům, a to tak, že je oddělíte čárkou, například "Hero10, Awesome Mage, Tom3".
               • Pokud Vám dorazí nová zpráva, tlačítko pošty bliká, dokud jí nepřečtete.
               Seznam úkolů (To-Do List)
               Tolik práce! Seznam úkolů vám pomůže zapamatovat si každodenní úkoly.


               Vstup přes: Tlačítko Pošta v menu 2x / Tlačítko I 2x

               Tento praktický pomocník slouží jako automatická připomínka toho, zda máte pro dnešek splněné denní úkoly.
               Zaškrtávací značky nejsou trvalé. Například pokud máte dvě ovoce a krmíte jimi svá zvířata, položka "Zootechnik" je zaškrtnutá. Pokud však najdete další ovoce, bude opět odškrtnutá.

               Comment

               Working...
               X