Announcement

Collapse
No announcement yet.

Legendarny loch - samouczek

Collapse
X
 
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

  Legendarny loch - samouczek

  Informacje ogólne

  Legendarny Loch otwiera się kilka razy w roku. Masz 10 (lub 11, w zależności od lochu) dni na ukończenie lochu i zebranie złota, artefaktów i oczywiście rzadkich legendarnych przedmiotów. Do legendarnego lochu można wejść, klikając portal wydarzenia w prawym dolnym rogu (ekran miasta). Wymagany jest 50 poziom postaci. Ponieważ eksploracja lochu jest niebezpieczna i wymaga całej Twojej uwagi, nie możesz jednocześnie wykonywać zadań ani zarabiać pieniędzy na straży miejskiej. Możesz rozpocząć misję w karczmie lub pracować jako straż miejska tylko wtedy, gdy nie znajdujesz się w legendarnym lochu (musisz najpierw wyczyścić loch lub tam zginąć).

  Wysoce zalecane: włącz dźwięk, w tym dźwięki otoczenia, aby uzyskać upiorne wrażenia!

  Poruszanie się po lochu

  Chcesz iść w lewo czy w prawo? Walczyć z potworem czy uciekać? Otworzyć skrzynię czy ją zignorować? Wybór należy do Ciebie! W przeglądarce i wersji Steam kontrolujesz swojego bohatera, klikając ikony interakcji lub klawisze strzałek. Wersje na Androida i iOS używają gestów przesuwania w trybie pionowym.

  Loch

  Loch składa się z pomieszczeń wypełnionych potworami, pułapkami, drzwiami, złotymi specjalnymi pomieszczeniami, skrzyniami ze skarbami, sklepem z kluczami oraz błogosławieństwami i przekleństwami. Im głębiej jesteś w lochu, tym silniejsze potwory. Pułapki zadają Ci obrażenia lub "rzucają" na Ciebie klątwę (pułapki z fioletowym blaskiem). Niektóre złote pokoje działają tak samo w każdym biegu, podczas gdy inne mają w sobie RNG, a Twoja decyzja nie zawsze daje ten sam wynik.  Przykładowy podgląd lochu:
  1: Przegląd lochów
  2: Idź w lewo...
  3: ...lub idź w prawo...wybór należy do Ciebie!
  4: Licznik pokoju i Twoje klejnoty losu
  5: Twoje punkty życia. Loch skaluje się wraz z Twoim poziomem, atrybutami i ekwipunkiem.
  6: Błogosławieństwa (do 3)
  7: Klątwy (do 3)
  8: Twoje klucze. Klucze są potrzebne do otwierania zamkniętych drzwi.

  Klejnoty losu:

  Aby dostać się do ostatniego bossa, musisz najpierw pokonać mini bossa na końcu każdego piętra lochu. Za każdym razem możesz wybrać jeden z 3 klejnotów losu jako nagrodę. Klejnoty losu mają moc zmieniania Twoich lochów. Ich moce zostają złamane przez pokonanie ostatniego bossa. Przy kolejnym podejściu do lochu (czyli w nowym biegu) będziesz mógł wybrać nowe klejnoty losu i tak za każdym razem.

  Sklep z kluczami:

  Wydaj klucze, aby kupić błogosławieństwa.  Jakie są nagrody?

  W lochu czeka na Ciebie wiele skarbów, ale także podłe potwory i pułapki czają się w ciemnych zakamarkach. Za cały przebieg (100 pokoi) zostaniesz nagrodzony jednym epickim przedmiotem za każdego z trzech bossów i losowym legendarnym przedmiotem za pokonanie ostatniego bossa. Ponadto znajdziesz inne normalne i epickie przedmioty oraz złoto.

  Co więcej, prawie każdy pokonany potwór upuszcza klucz, którego możesz użyć do odblokowania drzwi w Legendarnym Lochu. Ponieważ skrzynie skarbów są już odblokowane, potrzebujesz tylko kluczy do drzwi. Po pokonaniu ostatniego bossa pozostałe klucze pozostaną w starym lochu i rozpoczniesz nowy bieg z 0 kluczami, ponieważ stare nie pasują do nowych drzwi.

  Każdy bieg zmniejsza ilość znajdowanego złota. Po kilku rozgrywkach niektóre skrzynie będą miały w sobie tylko kurz.

  Znalezienie pierwszego legendarnego przedmiotu odblokowuje również legendarne klejnoty. Możesz je znaleźć w kopalni klejnotów swojej twierdzy.
  Legendarny klejnot zwiększa twój główny atrybut i wytrzymałość. Im więcej masz legendarnych przedmiotów, tym większa szansa na legendarny klejnot. Klejnoty legendarne są wszechstronne i zmienią główny atrybut w zależności od klasy noszącego. Przykład: jesteś magiem, a klejnot zwiększa twoją inteligencję i wytrzymałość.

  Co to jest legendarny przedmiot?

  Legendarne przedmioty to najlepsze przedmioty, jakie kiedykolwiek widziałeś! Są lepsze niż epiki, zawsze mają gniazdo (z wyjątkiem tarcz wojownika) i runę z premią do punktów wytrzymałości (wszystkie oprócz broni).

  Legendarne przedmioty można znaleźć tylko w ciągu 10 dni trwania wydarzenia. Aby zebrać cały zestaw, wymagane jest kilka udanych przebiegów, ponieważ nie otrzymasz naklejek legendarnych przedmiotów za pokonanie gracza z takimi przedmiotami na arenie. Tak, takie przedmioty są bardzo rzadkie!

  Jak działają walki?

  System walki różni się od reszty gry: walki pierwszoosobowe bezpośrednio zintegrowane ze światem gry. Ponadto każda walka została skrócona (zwykły wróg: trzy tury; boss: siedem tur) dla szybszego przebiegu gry.

  Innym wyjątkiem jest to, że twoje punkty wytrzymałości nie odnawiają się po walce. Przedzierasz się przez Loch, aż nie będziesz mieć więcej punktów wytrzymałości, co zakończy Twój bieg. Możesz próbować uciekać korytarzami przed normalnymi wrogami (50% szansy na sukces), ale walka z bossem jest nieunikniona!

  Trudność lochów zwiększa się wraz z postacią, podobnie jak twoje łupy! Na przykład picie mikstur tylko dla Lochu nie jest tego warte, ale też w niczym nie przeszkadza. Runa „Ulepszona jakość przedmiotów” jest wyjątkowa, ponieważ możesz dzięki niej uzyskać lepsze przedmioty.

  A co z notatnikiem?

  Legendarne przedmioty są dodawane do twojego notatnika w dodatkowej kategorii i tylko wtedy, gdy znajdziesz je w lochu lub zdobędziesz je za poświęcenie legendarnego przedmiotu w toalecie. Pokonywanie innych graczy wyposażonych w legendarne przedmioty nie działa, ale nie martw się! Legendarne przedmioty nie wliczają się do procentu ukończenia klasera.

  Co się stanie, jeśli wrzucę legendarny przedmiot do toalety?

  Legendarny przedmiot daje 50 punktów many, tak jak przedmiot epicki. Poświęcenie broni legendarnej (wszystkie klasy) ma 33% szans na otrzymanie tarczy wojownika. Co więcej, otrzymanie legendarnej broni z toalety odblokuje również odpowiednią naklejkę w klaserze.

  Czy moje epiki mogą wyglądać jak legendarne?

  Możesz zmienić wygląd legendarnych przedmiotów na epickie (i odwrotnie) za pomocą kowala. Zmiana wyglądu epików na legendarne działa dla wszystkich klas i przedmiotów z wyjątkiem broni. Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy ten legendarny przedmiot znajduje się już w klaserze.

  A co z opłatą za wstęp?

  Jeśli zginiesz, Twoja podróż do lochów nie dobiegnie końca, ponieważ Twoje postępy zostaną zapisane. Zatrzymujesz klucze, klejnoty losu, złoto i łupy i kontynuujesz w pokoju, w którym zginąłeś. Twoje błogosławieństwa i przekleństwa zostają jednak stracone. Punkty życia regenerują się automatycznie wraz z upływem czasu, możesz je także uzupełnić, wydając grzyby. Za każdy bieg uzupełnienie 20% punktów życia kosztuje 10 grzybów po raz pierwszy, 15 grzybów po raz drugi i 20 grzybów za każdym razem.
  Attached Files
  Last edited by Ignis; 18 May 2022, 02:58 PM.
Working...
X