Czego to nie zrobi bohater, aby stać się silniejszym? Odwiedzi nawet starą, zaszytą w głębi lasu wiedźmę, której miejscówka niejednego wystraszyłaby na śmierć. Jednak gdy poznasz ją bliżej, będziesz częściej wpadał na herbatkę. No i wcale nie będziesz musiał aż tak daleko chodzić, trafisz do niej o wiele szybciej korzystając z przejścia w Gabinecie magii, czyli Niepozornej księgi.

Wejście: dwukrotne kliknięcie Gabinetu magii // kliknięcie Niepozornej księgi będąc w Gabinecie // dwukrotne wduszenie klawisza M
Wymagany poziom: 66+

Obrazek, kliknij tutaj

1. Kocioł.
2. Informacja na temat wymaganego danego dnia składnika.
3. Gotowe do zakupu zwoje.
4. Owoce do warzenia eliksirów

Aby zwój mógł powstać potrzebne są składniki, o które wiedźma prosi każdego dnia. Jeżeli posiadasz wymagany przedmiot wrzuć go do kociołka, zostaniesz za to nagrodzony. Najedź kursorem na kocioł, aby wyświetlić ilość potrzebnych do uwarzenia zwoju składników oraz ilość jaką już udało się zgromadzić. Wymagania podano w punktach. Nie przejmuj się tym co zobaczysz! Wymagana ilość składników gromadzona jest przez wszystkich graczy grających na serwerze. Po zgromadzeniu wszystkich składników wiedźma potrzebuje 24 godzin na wyprodukowanie zwoju. Gdy już zakończy swoje czary, zwój będzie dostępny na drewnianej belce znajdującej się tuż nad jej głową.


U wiedźmy możesz także warzyć eliksiry z owoców, jeśli masz dostęp do pupili i wszystkie zwoje są już dostępne na Twoim serwerze.
Potrzebujesz 10 winogron na miksturę wytrzymałość, 10 cytryn na miksturę zręczności, 10 jabłek na miksturę inteligencji, 10 truskawek na miksturę szczęścia i 10 śliwek na miksturę siły. Przeciągnij konkretne owoce na kociołek i odczekaj chwilę. Uwarzony eliksir pojawi się w Twoim plecaku.


Aby kupić zwój, kliknij na niego, wówczas wybrany przedmiot zostanie zaczarowany.
Wskazówka: artefakty dają tyle samo punktów co zwykłe przedmioty
Wskazówka: za wrzucony przedmiot dostaniesz x2 więcej złota niż sprzedając go w sklepie
Wskazówka: każdy przedmiot może zostać zaczarowany tylko raz
Wskazówka: premia za zwoje działa tylko na postać Twojego bohatera, nie na Twoich pomocników w wieży! Są jednak dwa wyjątki: zwój "Miecz zemsty" oraz "Cień Kowboya" mogą być również wykorzystywane przez Twoich pomocników
Wskazówka: im więcej zwojów zostało odblokowanych tym większy będzie efekt aury z toalety!W przypadku wszystkich odblokowanych zwojów premia będzie mnożona x3!

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:
Pytanie: Czym zajmuje się wiedźma?
Odpowiedź: Wiedźma warzy zwoje w swoim kociołku. Aby uwarzyć zwój, potrzebuje składników. Po zakończeniu warzenia (ukończeniu rytuału) losowy zwój staje się dostępny dla graczy. Aby zaczarować swój przedmiot kliknij Gabinet Magii -> Niepozorna księga -> zwój. W zależności od klikniętego zwoju, odpowiedni przedmiot zostanie zaczarowany.
P: Czego wiedźma potrzebuje do ukończenia rytuału?
O: Wiedźma potrzebuje składników. Każdego dnia prosić będzie o inny składnik, np. pierwszego dnia będzie potrzebować pasów, drugiego - pierścieni, trzeciego - broni. Uwaga! postęp zebranych składników nie resetuje się! Zamierzone 100% nie zawsze uda się osiągnąć w ciągu jednego dnia. Reset kociołka nastąpi dopiero po zakończeniu rytuału i udostępnieniu nowego zwoju.
P: Jakiego rodzaju składniki są wiedźmie potrzebne?
O: Wszystkie dostępne, z wyjątkiem tarczy wojowników. Spójrz na obrazek (kliknij tutaj)
1. czapka
2. zbroja
3. rękawice
4. buty
5. broń
6. tarcza (posiada ją tylko wojownik, więc wiedźma nigdy nie będzie jej wymagać)
7. talizman
8. pierścień
9. pas
10. amulet
P: Ile przedmiotów powinienem wiedźmie dostarczyć?
O: Tyle ile możesz. Im więcej dostarczysz jej składników, tym szybciej ukończy zwój.
P: Co powinienem, a czego nie powinienem wrzucać do kociołka?
O: Najlepiej wrzucać zwykły przedmioty. Artefakty nie są zalecane, ponieważ dają tylko samo punktów co normalne przedmioty. Choć jeśli się uprzesz, możesz je wrzucić.

P: Czy muszę dawać wiedźmie przedmioty? Co ja z tego właściwie mam?
O: Nie musisz, ale jest to zalecane. Im szybciej wiedźma zbierze potrzebne składniki, tym szybciej dostępny będzie zwój. Ponadto wiedźma jest hojniejsza niż sklepikarze. Za przekazany przedmiot da Tobie 2x więcej złota niż sklepisz. Wyjątek: przedmioty pochodzące z toalety.
P: Wiedźma potrzebuje różnych przedmiotów na różnych serwera a postęp jest inny, dlaczego?
O: To czego danego dnia będzie potrzebowała wiedźma jest losowe. Celem jest osiągnięcie 100%. Suma punktów potrzebnych do ukończenia różni się w zależności od serwera - zależy to od liczby aktywnych graczy. Jeżeli serwer posiada mniejszą liczbę aktywnych graczy, łączna liczba punktów będzie niższa, a darowany przedmiot będzie dawał więcej punktów. Nie ma znaczenia czy serwer jest stary czy nowy, wszystko zostało sprawiedliwie rozłożone w oparciu o aktywną ilość graczy.
P: Kociołek osiągnął 100%. Co teraz?
O: Po 24 godzinach dostępny będzie zwój, który będzie kosztował odpowiednią ilość złota.
P: Co ma na celu wykupienie zwoju?
O: Ostatecznie wiedźma oferuje 9 zwojów. Każdy zwój zaczarowuje inny przedmiot. Każdy przedmiot można zaczarować tylko raz. Zaczarowanego przedmiotu nie można odczarować. Zaczarowany przedmiot doje premię, ale nie zwiększa atrybutów Twojej postaci. Zaczarować można nie tylko zwykłe przedmioty, ale również artefakty.

P: A co z toaletą i wieżą?
O: Zaczarowane przedmioty można poświęcić w toalecie. Z wyjątkiem dwóch zwojów pozostałe nie mają wpływu na Twoich pomocników z wieży.
P: Widzę, że wiedźma wyprodukowała już wszystkie zwoje. Czy dalej muszą ją odwiedzać?
O: Oczywiście. Pamiętaj, że wiedźma jest hojniejsza od sklepikarzy i za wymagany przedmiot da Tobie więcej złota.


Rodzaje zwojów:
Miecz Zemsty - Zaczaruj swoją broń, aby zwiększyć obrażenia krytycznych ciosów.
Broda Mario - Zaczaruj swój napierśnik, aby podczas przygód częściej znajdować grzyby.
36960-stopowe buty - Zaczaruj swoje obuwie, aby skrócić czas swych przygód.
Cień Kowboja - Zaczaruj swoje rękawice, aby częściej wyciągać broń jako pierwszy. Rozpoczyna zawsze osoba z wyższym współczynnikiem reakcji.
Aura Podróżnika - Zaczaruj swoje nakrycie głowy, aby otrzymywać dodatkowe punkty doświadczenia podczas swych przygód.
Spragniony Wędrowiec - Zaczaruj swój pas, aby zmieścić od czasu do czasu dodatkowe piwko.
Nieposkromiona Zachłanność - Zaczaruj swój amulet, aby częściej znajdować przedmioty podczas swych przygód.
Modlitwa Hieny Cmentarnej - Zaczaruj swój pierścień, aby znajdować więcej złota podczas swych przygód.
Rytuał Krezusa - Zaczaruj swój talizman, aby zwiększyć szansę na łupy w najazdach innych graczy.